Zlatiborci rasturili Golubove, dabl-dabl Popovića

0

Na startu se igralo izjednačeno i sa malo poena, a onda je raspoloženi Riznić sa devet pogodaka poveo domaćina do osetnijeg vođstva

Zlatibor – Spartak 77:57 (24:12, 18:17, 16:13, 19:15)

Dvorana: Vai Tai Zlatibor. Gledalaca: 350. Sudije: Maričić, Ilić, Krstić.

ZLATIBOR: Popović 11 (10 as), Tmušić, Veličković 13, Vulić 8, Smolović, Simović, Čorbić, Riznić 9 (8 sk), Gudžić 10 (7 sk), Marojević 10 (8 sk), Songolo, Papić 16.

SPARTAK: Jovanović, S. Gazibegović, Nikolić 16 (8 il), Pejić 14 (7 sk), Lučić 3, Kojović 2, Sladoje 4, V. Gazibegović 2 (6 sk), Kuridža, Šajin 10 (5 sk), Barna 6 (7 sk).

Zlatibor je posle dobre i čvrste igre došao do osme pobede i u potpunosti se revanširao Spartaku za poraz u prvom delu. Na startu se igralo izjednačeno i sa malo poena, a onda je raspoloženi Riznić sa devet pogodaka poveo domaćina do osetnijeg vođstva, a trojke Gudžića i Vulića uz zvuk sirene dale su domaćinu lepu prednost pred drugi period.

Tada je Zlatibor zaigrao još bolje dok su se gosti mučili u napadu. Zlatibor je na tri minuta do poluvremena došao do prednosti od 42:21, ali su od tog trenutka gosti napravili seriju 8:0 i na odmor otišli sa zaostatkom od 13 poena. Popović je u prvom delu napravio sedam asistencija, a ekipa iz Subotice samo tri.

Početkom drugog dela nastavila se serija Spartaka, a Zlatibor je četiri i po minuta igrao bez poena. Trojka Popovića vratila je Zlatibora u pravi ritam a do kraja ovog perioda igralo se izjednačeno i razlika u korist Zlatibora bila je uvek od 13 do 16 poena.

Poslednjih 10 minuta Zlatibor je počeo odlično, a gosti su raspoloženog Barne pokušavali da zaprete domaćinu na pravi način. Ipak, bolja ekipa serijom od 8:0 stigla je do prednosti od 21 poen, a na kraju je bilo 77:57.