Почетна / Кошарка / Репрезентација

Сјајан старт Орлова: Србија „бројала“ до 100 против Холандије (ФОТО, ВИДЕО)

Јокић и другови су победили Холандију са 100:76

Кошаркашка репрезентација Србије победом је започела Европски шампионат, пошсто је вечерас у првом колу Д групе у Прагу савладала Холандију 100:76 (31:21, 20:17, 24:23, 25:15).

Свих 12 играча у српском тиму уписали су се у стрелце, а најефикаснији су били Никола Јокић са 19, Вања Маринковић убацио је 18, а Василије Мицић 15, уз 12 асистенција.

Душан Ристић постигао је 11 поена, Никола Калинић 10, а Огњен Јарамаз девет.

Код Холанђана Ворти Де Јонг убацио је 28 поена.

Србија је у првој деоници одлично одиграла у фази напада и на прву паузу отишла са двоцифреном предношћу. Василије Мицић је сјајно организовао игру и разигравао екипу, и у првих десет минута игре је уписао седам асистенција.

У другој четвртини Холандија је боље заиграла у одбрани, али и поред тога наша селекција је успела да увећа предност и са 13 поена разлике оде на одмор.

Најбољи код Србије у првом полувремену били су Никола Јокић са 11, Вања Маринковић са девет и Никола Калинић са осам поена. Код Холандије се издвојио Ворти Де Јонг са 15 поена.

Холандија је боље почела друго полувреме, али је Србија успела да заустави налет и тројком Василија Мицића стигне до максимални плус 16 (70:54) средином треће четвртине.

Србија је лоше отворила и последњу деоницу, и дозволила је Холандији да серијом 8:2 дође до осам поена заостатка. Србија је тројком Огњена Јарамаза и полагањем Душана Ристића успела да заустави серију, и поново дође до двоцифрене предности.

До краја меча, наш тим је контролисао меч, док су Холанђани пали, првенствено у одбрани, што је Србија искористила и стигла до убедљиве победе.

Претходно, у Д групи Израел је савладао Финску 89:87, а Пољска Чешку 99:84.

У другом колу сутра се састају: Финска - Пољска (14.00), Чешка - Србија (17.30), Холандија - Израел (21.00).