Почетна / Кошарка / Репрезентација

Србија савладала БиХ и стигла на корак од четвртфинала

Јуниорска репрезентација Србије савладала је вршњаке из БиХ на ЕП у Турској и тако се приближила пласману у четврфинале

Најбољи јуниори Србије победом су стартовали у другој рунди на Европском првенству у Коњи.

Орлићи су издржали тројке Недима Ђедовића и Едина Атића, посебно оне из другог полувремена, их нису деморалисале. До краја су остали фокусирани и славили важну победу. Данас их очекује нови тежак задатак – дуел са Грчком.

Добар старт, разиграни Стефан Пено – који није промашио у првом полувремену, а до одмора је имао 12 поена – и Вања Маринковић, вукли су срспки тим који је већ почетком другог периода имао озбиљан суфицит – 30:17. Донео га је Пено, тројком.

Ривал је био „начет“, деловало је да наш тим држи све под контролом. И тако је било до 23. минута и 44:30. Онда су у шутерску серију ушли Ђедовић и Атић.

Обојица су у других 20 минута убацили по четири тројке, уз високе проценте шута. На тај начин су држали утакмицу отвореном. Доста дуго. Већ је на пет минута пре краја било врло густо – наш тим је водио само пет разлике (67:62).

Тада је налет ривала одбио Маринковић, са четири везана поена за 71:62. Али, два минута касније Ђедовић је наравно, тројком, подигао драму на максимум (71:67).

Нису Орлићи дозволили да њихова победа дође у питање. Илија Ђоковић је кидао у одбрани, али је и погађао када је било потребно.

Прво је био половичан са пенала, па је додао тројку и наш тим је лакше дисао. Да би два бацања Стефана Пена, дефинитивно ставила тачку на ову причу.

Било је и грешака, и минута празног хода. Али, оних бољих је било више. Зато је уосталом Србија и победила врло неугодну Босну и Херцеговину и добро кренула ка четвртфиналу.

Србија – БиХ 77:71 (24:16, 16:14, 15:19, 22:22)

Дворана: ГСЦ „Коња“. Гледалаца: 200. Судије: Лескано (Аргентина), Ћићи (Албанија), Фуска (Словачка).

СРБИЈА: Пено 16, Симић 4, Чарапић, Остојић 6, Р.Ђоковић 5, Маринковић 13, И.Ђоковић 9, Лазаревић 11, Павловић 4, Радовановић 4, Вучетић 5, Караџић.

БИХ: Пилавџић, Атић 19, Гарић 3, Предић, Ћуревац, Хаџић, Ђедовић  18, Мемић 2, Лазић  9, Алексић 5, Полутак 8, Смајловић.