Почетна / Кошарка / Звезда

Милер: Феноменалне Делије! Ребић: Шта сад, стисни се још ових пар минута

Један од кључних кошаркаша Црвене звезде у вечерашњој победи над Реал Мадридом, Квинси Милер рекао је да ни у једном тренутку није губио веру да ће екипа да тријумфује.

О, човече, навијачи су били феноменални. Ми смо забележили велику победу и једноставно се осећам сјајно. Ни у једном тренутку нисам губио веру, ни када су водили 10 разлике. Никада не губим веру у овај тим, који је сјајан и никада нећу изгубити веру у њега – рекао је Милер новинарима после меча.

Звезда је одиграла сјајну прву четвртину, а на полувремену је водила са три поена, само да би Реал средином треће деонице повео 10 разлике, док је домаћи тим остао без првог плејмејкера Стефана Јовића, кога је тренер удаљио са утакмице.

Океј. И то је у реду. Утакмица је дугачка и игра се по серијама. Они су имали своју, а онда смо ми покренули своју. Завршница је била луда, али смо победили и то је све што ме занима...Не занима ме ни да чујем скандирања 'МВП', занима ме само да победим, да тим победи – рекао је Милер.

Звезда је на крају победила са 94:88, а можда пресудну улогу у завршници одиграо је Маик Цирбес.

Ово је лепа победа за нас, јако важна, али сада треба да ставимо емоције на страну и да се концентришемо на понедељак и утакмицу са Цибоном. Није први пут да бележимо важне победе у Евролиги, а онда губимо у Јадранској – рекао је Цирбес.

Он је казао да је стизање предности ривала и то што су млади одиграли одлично један од показатеља зашто је тешко победити Звезду.

Квинси је погодио важне шутеве и вратио нас је у меч. То је један од разлога зашто нас је тешко победити и зашто је тешко играти против нас: увек неко искочи. Чак и када испадне неко, увек се нађе неко да искочи. Нисам ни у једном тренутку губио веру, знам да нас је тешко победити код куће, поготово пред оваквим навијачима – рекао је Цирбес.

Немачки интернационалац погодио је у последњем минуту важне поене са пенала.

Било је много притиска код тих пенала, али то је разлог зашто играш кошарку. То су тешке ситуације, али и најбоље ситуације, поготово у оваквој атомсфери. Можемо мало да уживамо, али треба да се концентришемо на Јадранску лигу - рекао је Цирбес.

Стефана Јовића је сјајно заменио Никола Ребић.

Велика победа. Нико није очекивао да може да се победи Реал, али уз овакву атмосферу...Одиграли смо концентрисано целу утакмицу, али је било неколико минута лоше игре у трећој четвртини. Успели смо да се дигнемо и заслужено добијемо – рекао је Ребић.

Он је казао да је осетио мало страх када је остао једини плејмејкер, али да је успео да га превазиђе.

Било је 10 разлике, Јовке је изашао. Веровали смо, храбро смо одиграли тих 15 минута...цео тим је играо добро, сви смо били као један. Показали смо карактер у тим тренуцима. Ја две године нисам добијао велику минутажу, а ове добијам мало више, тако да је ово огромно искуство за мене. Јесте било мало страха, на 15 минута када сам ушао, јер није било измене. Погледао сам на клупу, био сам преморен, није никог било ту, али сам рекао себи „шта сад, стисни се још ових пар минута“ и пробао да одиграм најбоље што могу – рекао је Ребић.

Центар Реал Мадрида Фелипе Рејес оценио је да је његов тим испустио шансу да победи.

– Имали смо шансу, али смо пали у неизвесној завршници. Имали смо периоде добре игре, као и они. Навијачи су им помогли да дођу до онога шта смо хтели. Ми нисмо искористили своју шансу и предност од 10 поена, дозволили смо Звезди да се врати, а онда смо направили грешке које су нас коштале победе – рекао је Рејес.

Реал је званични првак Европе, али је после овог пораза последњи у Групи А, са само две победе.

Свака сезона је другачија, никад ништа није сито. Имамо јако тешку групу и тешко је играти у групи у којој свако сваког може да победи. Губили смо много на страни и нажалост имамо само две победе. Не знам сада како ћемо даље. Имамо још три утакмице до краја, и пробаћемо да се пласирамо, али видећемо да ли ћемо моћи – рекао је Рејес.