Почетна / Микс / Борилачки спортови

Четири злата за Србију у Загребу, Мирончиков најбољи боксер

Боксерска селекција Србије најуспешнија је на управо завршеном шампионату Балкана са 13 медаља - четири златне, шест сребрних и три бронзане

Први пут после 30 година Србија је освојила златне медаље, у конкуренцији 16 селекција, док је српски репрезентативац Владимир Мирончиков проглашен за најбољег боксера шампионата.

У мушкој конкуренцији освојено је седам медаља, шест у женској, од тога по две златне како код јачег пола (Немања Гавриловић у категорији до 60 кг и Мирончиков до 80 кг), тако и код дама (Александра Рапаић 69 кг и Нина Радовановић 51 кг).

Млади Гавриловић је показао да његово време тек долази и да израста у сјајног борца. Сјајном партијом у финалу победио је фаворизованог ривала из Албаније Кренара Занелија, који је имао и две профи борбе у досадашњој каријери.

Након бриљантне партије Гавриловића, уследио је и бљесак Мирончикова који је победио ривала из Хрватске, домаћина Матеја Уремовића од којег је био бољи у све три рунде и понео назив најбољег боксера првенства.

Златни српски момци са Балканијаде 2021. већ сада потврђују да од њих можемо пуно очекивати на Светском првенству у Београду крајем октобра месеца.

У мушкој конкуренцији освојили смо и три сребра: Раде Јоксимовић у категорији до 52 кг, Вељко Глигорић (56 кг) и Владан Бабић (+ 91 кг), као и бронзе Сандро Полетан 75 кг и Џејлан Тоскић 69 кг.

Сребро у женској конкуренцији освојиле су Сандра Маран до 48 кг, Јелена Јанићијевић 64 кг и Наталиа Шандрина 60 кг, док је бронзу освојила Снежана Шиљковић до 54 кг.

Како се наводи у саопштењу БСС, селектори боксерских селекција Србије Милан Пиперски (мушка) и Мирко Ждрало (женска) могу бити изузетно задовољни, Србија је показала да је после доста година постала сила на Балкану.

На пут се отишло захваљујући подршци државе Србије и компаније МТС. Честитке боксерским репрезентативцима који су након 30 година освојили златне медаље на првенству Балкана међу првима је упутио председник Републике Србије Александар Вучић.

Гавриловић: Сад не постоје границе; Рапаић: Све је у тренингу
Не постоје границе, пун сам самопоуздања и не видим ко може да ме заустави", рекао је млади српски боксер Немања Гавриловић након освојене златне медаље.
Српски боксери освојили су у Загребу четири златне медаље, први пут после 30 година, а Гавриловић је тријумфовао у
"У првом колу сам био слободан, у полуфиналу сам добио представника Црне Горе, а у финалу ме сачекао Албанац Занели, кога пратим већ годинама и који ми је био на неки начин идол. Успео сам да савладам велико име", рекао је Гавриловић Танјугу.
Он је додао да је ово његов највећи успех и да очекује нове медаље.
"Следеће такмичење на коме ћу учествовати биће Европско првенство у Италији до 22 године. Не постоје границе, пун сам самопоуздања и не видим ко може да ме заустави. Наравно, главни циљ ове године је Светско првенство у Београду", рекао је Гавриловић.
Шампионка Балкана у категорији до 69 килограма Александра Рапаић истакла је да је за освајање медаље потребно много труда и рада.
"Медаља се стиче на тренингу, одрицањем и радом се све постиже. То смо ми доказали ове године. Прелеп је осећај и драго ми је што сам освојила злато", рекла је Рапаић, додајући да је сада очекује шампионат Европе за младе, а да је дугорочни циљ пласман на Олимпијске игре у Паризу.
Селектор мушке боксерске селекције Милан Пиперски веома је задовољан резултатима у Загребу.
"Медаље су дошле у правом тренутку. Момци и девојке су то заслужили. За нас је овај успех довољан, за њих је посебан, јер су медаље сатисфакција за такмичења која следе. Имамо потенцијал и уколико се буде наставило са добрим радом, мислим да су успеси неизбежни", каже Пиперски.
До краја сезоне боксери ће се такмичити у првој лиги Србије и регионалном такмичењу, док ће на међународној сцени имати Европско првенство до 22 године и Светско првенство у Београду.
"Све је усмерено ка томе", закључио је селектор Пиперски.