Почетна / Микс / Борилачки спортови

Рапаићева и Коновалов најбољи боксери Србије

Најбоља боксерка на појединачном првенству Србије у Прокупљу је Александра Рапаић, док је најбољи боксер Александар Коновалов

Рапаићева је до злата стигла у полувелтер категорији (до 64 кг) савладавши у финалу Ксенију Медић 5:0, док је Коновалов, такође у полувелтер категорији (до 64 кг) у борби за трон победио Ненада Јовановића 5:0.

За најбољи и најборбенији пар проглашени су Сандро Полетан и Саша Миловац. У полутешкој категорији (до 81 кг) до славља је стигао Полетан резултатом 4:1.

У категорији сениорке бантам (до 54 кг) злато је освојила Снежана Шиљковић којој је финале предала Драгана Голић.

Код сениора у мува категорији (52 кг) злато је освојио Раде Јоксимовић победивши Сашу Суљића 5:0, сениори бантам (до 56 кг) припало је Душану Јањићу који је у финалу победио Вељка Глигорића 4:1.

Актуелни шампион Меморијала „Бранко Пешић - Београдски победник" Немања Гавриловић наставио је са традицијом освајања државних шампионата, до седме титуле заредом стигао је савладавши у лакој категорији (60 кг) Милоша Јанковића 4:0.

Његов клупски колега Дамјан Грмуша такође је кући отишао са златом око врата победивши у финалу велтер категорије (до 69 кг) Велибора Пуцара 5:0.

У средњој категорији (до 75 кг) славио је Милосав Савић над Дејаном Дашићем 4:1.

Тешка категорија (до 91 кг) донела је окршај Слободана Јовановића и Тадије Николовског. Након велике борбе злато је освојио Јовановић резултатом 4:1.

На крају финалне вечери уследио је нокаут у првој рунди супертешке категорије (+91 кг) у режији репрезентативца Србије Владана Бабића над Милошем Миловановићем.

Жири је био састављен од легенди еx Yу ринга: Миливоје Лабудовић, Тадија Качар, Мирко Пузовић, Аце Русевски, Драгомир Вујковић, Џафер Алисановић, Фазлија Саћировић, Братислав Ристић Ћуре, Миодраг Перуновић и Љубиша Симић.

Главни покровитељ ове манифестације била је Општина Прокупље, а генерални спонзор Телеком Србија.