Majdov osvojio bronzu na Gren slemu u Brazilu

0

Srpski reprezentativac u džudou Nemanja Majdov (do 90kg) osvojio je bronzanu medalju na grand slemu u Braziliji, pošto je savladao Šveđanina Markusa Nimana na tri kazne 42 sekunde pre isteka predviđena četiri minuta borbe.

Majdov je pride zaradio novih 500 bodova za olimpijsku rang listi i može se reći da je na sjajnom putu da obezbedi učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju naredne godine. Majdov je, inače, ove godine bio treći na Svetskom prvenstvu u Tokiju, a bivši je svetski šampion iz Budimpešte (2017).

Majdov je u repesažu savlado posle teške i izjednačene borbe zahvatom na vazari (1:0) Roberta Florentina iz Dominikanske Republike, što ga je odvelo u borbu za medalju.

Turnir u Brazilu počeo je pobedom nad Ukrajincem Kvedžavom Nabalijem zahvatom za ipon posle 3:38 minuta. Na putu ka odličju, Majdov je poražen u četvrtfinalu na „zlatan bod” posle 5:47 iscrpljujuća minuta od predstavnika Turske Mihaela Ozerlera, ljubiteljima džudoa u Srbiji poznatijeg po imenu Mihail Zgang.

Reč je o Slovencu koji je promenio državljanstvo i sada brani boje Turske. Ozerler je u Brazilu kao i Majdov, osvojio bronzanu medalju, pošto je na „zlatan bod” posle treće kazne pobedio Italijana Nikolasa Mungaia.

Zlatnu medalju u kategoriji do 90kg osvojio je Španac rodom iz Gruzije, Nikolas Šeražadašvili, koji je savladao u finalu Brazilca Ivana Silvu Moralesa.