Иранац Махди Ходабахши жели да се бори за Србију на ОИ
Иранац Махди Ходабахши освојио је минулог викенда златну серниорску медаљу на Г1 теквондо турниру у Хрватској

Иранац Махди Ходабахши од пре неколико месеци члан је Теквондо клуба Галеб. Махди је оженио дугогодишњу девојку из Србије, због које је одлучио да се досели у нашу земљу и започне породични, а настави професионални живот.
Ходабахши је током спортске каријере у Ирану освојио светско злато, Азијско првенство, Азијске игре, Војно светско првенство као и Светски куп, што га чини једним од најуспешнијих теквондоиста Ирана, али и света.
Учествовао је на Олимпијским играма у Рију 2016, где је поражен у четвртфиналу. Циљ му је да освоји медаљу на Оилмпијским играма у Паризу 2024, и то за Србију.
– Освојено злато у Хрватској ми веома значи, будући да је прво за Галеб, и прво у Србији. Планирам да их буде много више – рекао је Махди Ходабахши.
– После неколико година везе са садашњом супругом, коначно смо се одлучили да наставимо заједнички живот у Србији. Једна од веома битних ствари је била и чињеница да могу каријеру да наставим у овој земљи, будући да је заправо један од најуспешнијих светских клубова из Београда, Теквондо клуб Галеб! Драган Јовић је изузетан тренер, и прелазак на његов систем тренинга ми у потпуности одговара. Екипа ме је заиста прихватила, Милица Мандић, Тијана Богдановић, Вања Станковић, Будимир Кривокућа, Дмитриј Нагаев, као и сви остали. Пружили су ми апсолутну подршку због чега ми је веома драго што сам постао део фантастичне екипе.
Како би се изборио за одлазак у Париз 2024. године, Махди већ сада мора да почне да осваја поене за олимпијску листу за Србију.
Махдијева ризница трофеја
Прво место освајао је на: Светском војном првенству 2012. године, Исламским војиним играма у Индонезиј1 2013, Азијским играма 2014, Азијском првенству 2014.
Златне медаље на: Гран при Астане 2014, ГП Манчестера 2014, друго место на ГП Мексика 2014, Светско првенство у Русији 2015, ГП Самсун 2015, треће место ГП Манчестер 2015.
Учесник ОИ 2016. у Бразилу. Победник Светског купа 2017 и МВП. Треће место на Азијском првенству у Вијетнаму 2018. Победник Светског купа 2018.