Starovićeva treća na svetu u kajaku na 200m, podelila bronzu sa Slovenkom u fotofinišu

1

Sprinterka Milica Starović osvojila je treću medalju za kajakaški tim Srbije, pošto je u finalu trke kajaka jednoseda na 200 metara kroz cilj prošla treća, u vremenu od 39.564.

Posle borbe koja je do samog kraja bila neizvesna, sudijski tim dugo je odlučivao o konačnom rezultatu trke, budući da je Milica kroz liniju cilja prošla u istom hiljaditom delu sekunde kao i predstavnica Slovenije Špela Ponomarenko Janić. Sudijska odluka koja se retko donosi bila je da Milica Starović i Slovenka podele bronzanu medelju.

Zlatno odličje osvojila je olimpijska šampionka iz Rija, Novozelanđanka Liza Kerington (38.433), dok je drugo mesto na pobedničkom postolju pripalo Dankinji Emi Astrand Jorgensen, sa vremenom 39.001.

Milica Starović prethodno je u disciplini kajak jednosed na 500 metara osvojila šesto mesto u A finalu.

Predstavnik Srbije u istoj disciplini u muškoj konkurenciji Marko Dragosavljević osvojio je šesto mesto u finalu, sa vremenom 34.733. Prvo mesto pripalo je olimpijskom šampionu, takmičaru Velike Britanije Lijamu Hitu (33.733), dok je srebrnu medalju osvojio Mađar Bence Horvat, koji je najkraću distancu preveslao u vremenu od 34.070.

Dan ranije srpska posada u sastavu Marko Tomićević-Milenko Zorić osvojila je zlatnu medalju u disciplini kajak dvosed na 1000 metara na Svetskom prvenstvu u Račicama u Češkoj!

Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su bronzanu medalju. Oni su u A finalu discipline kajak dvosed na 200 metara kroz liniju cilja prošli treći, sa vremenom 31.451.