Милица Старовић без медаље у трци на 500 метара на Светском купу

1

Српска кајакашица Милица Старовић није данас успела да освоји медаљу у трци на 500 метара на Светском купу у Сегедину.

Старовићева је у финалу била четврта. Она је стазу прешла за минут и 59,19 секунди.

Била је 1,18 секунди спорија од трећепласиране Дануте Козак, која је освојила бронзану медаљу.

Златну медаљу освојила је Лиза Карингтон са Новог Зеланда, а сребрну белоруска кајакашица Волга Худзенка.

Касније данас ће Србија имати још два представника у финалима у Сегедину.

Кристина Бедеч ће од 15.50 веслати финале на 5.000 метара, а потом ће Ервин Холперт од у 16.25 почети трку у истој дисциплини мушке конкуренције.

Претходно су Марко Томићевић и Миленко Зорић заузели друго место у Ц финалу двоседа на 1.000 метара.

Николина Молдован, Милица Старовић, Кристина Бедеч и Марија Достанић су у Б финалу четверца на 500 метара биле последње, девете.

Стефан Векић, Небојша Грујић, Владимир Торубаров и Марко Драгосављевић су били седми у Б финалу мушког четверца на 500 метара.