Porše Karera Kup Italije: Lazarević četvrti

0

Četvrti takmičarski vikend Porše Karera Kupa Italije na stazi Muđelo bio je berićetan za 23-godišnjeg Kraljevčanina Jovana Lazarevića. U dve trke osvojio je ukupno 12 bodova

Sjajnom vožnjom, startujući sa devetog mesta, Jovan Lazarević je na cilj stigao četvrti. Od starta je hrabrim manevrima dobio nekoliko direktnih duela na stazi i na kraju osvojio vrednih deset bodova.

Dan ranije je probio led i osvojio prve bodove, pošto je u prethodna tri takmičarska vikenda ostajao kratkih rukava u šest trka, ostvarivši dva plasmana na 11. mesto i po jednom na 13, 19, i 20.

U prvoj trci u subotu, Lazarević je na cilj stigao deseti, za šta se dobija bod, ali je kasnije odlukom sudija pomeren za poziciju napred, pa je za deveto mesto zaradio dva boda.

Do pomeranja je došlo zbog kažnjavanja nekolicine od Lazarevića u trci bolje plasiranih vozača, gde je između ostalog bez pobede ostao Finac Patrik Kujala, koji je pomeren na sedmo a drugoplasirani Italijan Tomaz Moska na osmo mesto.

Odlukom sudija slavio je Italijan Simone Jakvinte, koji je na cilj stigao treći. Upravo je Jakvinte slavio u drugoj trci ispred Amerikanca Džejdena Kontrajta i Italijana Dijega Bartonelija.

Peti trkački vikend Porše Karera Kupa Italije održaće se 14. i 15. septembra na stazi Valelunga.