Почетна / Микс / Остали спортови

ПОЛУДИСТАНЦА У БЕОГРАДУ: Страхиња Тракић без премца

Београд је као и увек крајем сепмтебра био поприште триатлонаца и триатлонки који се одлуче за један од већих изазова, учествовање на полудистанци на Ади Циганлији.

Више од 230 такмичара у мушкој и женској конкуренцији и још 22 штафете направили су гужву на „београдском мору“ где су на Отвореном првенству Србије имали задатак да пређу стазу од 1,9 км пливања, 90 км вожње бицикла и 21,1 км трчања.

На радост организатора победник у мушкој категорији у апсолутној конкуренцији био је Страхиња Тракић из Клуба екстремних спортова „Крагујевац“. Он је трку завршио за четири сата, шест минута и 30 секунди и убедљиво је тријумфовао пошто је другопласирани Павел Храдил из Чешке стигао после шест минута (4:12:25). Треће место припало је Словенцу Приможу Кирну (4:19:26). У оквиру државног првенства сребро је освојио Владимир Данко (Триоги рејсинг, Нови Сад) резултатом 4:31:47, док је бронза припала Лазару Филиповићу (КЕС Крагујевац) пошто је трку завршио за 4:31:47.

Задовољан сам како сам одрадио посао, а још више сам задовољан осећајем који сам имао током трке. Повео сам од почетка, први сам изашао из воде, повећао сам предност на вожњи бицикла и потом је тактички одржао на трчању – прокоментарисао је Тракић, којем је ово друга полудистанца у каријери, а прву је одрадио у јулу у Румунији.

Код лепшег пола најбржа је била Мађарица Ерика Чомор временом 4:30:36, док су јој се на победничком постољу придружиле Жељка Шабан Миличић из Хрватске (4:31:38) и Алена Стивенс из Словачке (4:34:40). Титулу на првенству Србије освојила је Илдико Фабо резултатом 5:30:05, вицешампионка је Весела Мачкић (5:58:57), а трећепласирана је била Драгана Табаковић (6:11:30).

ОДРЖАН ПРВИ ЈУНИОРСКИ ЕВРОПСКИ КУП У СРБИЈИ

Андреас Карлсон из Шведске и Мађарица Каролина Хелга Хорват победници су Европског јуниорског купа одржаног у Београду, првог у нашој земљи.

Српска триатлонска унија била је домаћин и организатор великог међународног такмичења на Ади Циганлији на којој је учествовало 55 триатлонаца и 42 триатлонке из 18 земаља широм света. Поред држава из региона у главни град Србије стигли су гости из Немачке, Велике Британије, Шведске, Швајцарске, Израела, Туниса, Турске, Русије, Холандије, Белорусије, Јужне Африке, Пољске и Аустрије.

У мушкој конкуренцији трасу спринт триатлона од 750 м пливања, 20 км вожње бицикла и 5 км трчања први је прешао Карлсон за 54 минута и 26 секунди. Сребрну медаљу резултатом 54:29 освојио је Мађар Гергељи Киш, док се на постољу за треће место нашао Британац Фин Баткин временом 55:05. Од домаћих учесника Никола Медан заузео је 40. позицију (1:01:14), док Урош Иветић није завршио трку.

Каролини Хелги Хорват која је била најбржа код лепшег пола пошто је штоперицу зауставила на 1:02:13, на проглашењу најбољих придружиле су се Јулија Санецка и Пиа Точниг. Пољакиња је обезбедила сребрно одличје резултатом 1:02:37, док је Аустријанка на циљ стигла трећа после 1:02:46.

Три јуниорке из Србије успешно су завршиле трку. Ива Ђукић се нашла на 34. месту (1:13:41), Кристина Узелац позицију иза ње (1:14:50), док је Миона Бошковић била 37. резултатом 1:17:09. На церемонији доделе медаља одличја су поделили министар омладине и спорта Вања Удовичић и председница Српске триатлонске уније Марија Десивојевић Цветковић.