Навијачи изабрали најбољег рели возача свих времена: Круна Карлосу Саинзу

1

Најбољи рели возач свих времена је 58-годишњи Шпанац Карлос Саинз. То је резултат анкете спроведене преко веб портала Светског рели шампионата (ВРЦ)

Такмичење за избор најбољег рели возача свих времена је одржано системом елиминација, гласањем навијача у дуелима „један на један“.

Анкета је стартовала почетком априла, у којој су се навијачи опредељивали између 20 предложених возача, некадашњих шампиона света у релију и освајача највише појединачних победа.

У финалном окршају легендарни Шпанац је од око 80.000 упућених гласова навијача, добио 57,28 одсто, заправо 14,56 процената више у односу на деветоструког шампиона света, ништа мање легендарног Француза Себастијана Лоеба. Шпанац је на тај начин освојио ласка-во признање „Пирели трофеја“.

Карлос Саинз је у Светском рели шампионату остварио 26 победа у 196 стартова. Поред две круне, био је четири пута други и пет пута трећи у коначном пласману. Шпанац је ВРЦ каријеру започео у прошлом веку, 1987. године а завршио 2005.

Лоеб је деветоструки узастопни шам-пион света у релију (2004 - 2012). Све титуле освојио је за вoланом „ситроена“. Још увек је активан у ВРЦ-у. Са сувозачом Данијелом Еленом за воланом „хјундаија и20 ВРЦ“ у јануару ове године стартовао је у 179. надметању ВРЦ-а.

На стазама чувеног „Релија Монте Карла” француска посада такмичење је завршила на шестом месту у генералном пласману. Лоеб је у каријери забележио 79 победа у ВРЦ-у.

Кад се створе услови после укидања ванредних мера због пан-демије вируса корона, сасвим сигурно поново стартовати.