Srpski dvojac Mačković-Vasić osvojio zlato ispred svetskih šampiona Hrvata

0

Srpski dvojac u veslanju Martin Mačković i Miloš Vasić osvojio je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Plovdivu.

Oni su u finalnoj trci pobedili rezultatom 6:34.050 i za dve sekunde bili brži od svetskih prvaka iz Hrvatske, braće Sinković Martina i Valenta.

Treće mesto i bronzu uzela je španska posada, Haime Kanaleho Pazos i Havijer Garsija Ordonez u vremenu 6:37.500, dok je još jedan srpski tandem Igor Đerić – Viktor Pivač završio kao četvrti (6:43.560).

Mačković i Vasić su nakon decenije postali prvi pobednički čamac iz Srbije na nekoj trci Svetskog kupa.

Jovana  Arsić peta na Svetskom kupu

Reprezentativka Srbije u veslanju Jovana Arsić završila je na petom mestu u skifu na Svetskom kupu u Plovdivu.

Ona je u finalu ostvarila rezultat od osam minuta i 33 sekunde, čak 24 sekunde od bronzane medalje koju je osvojila Čehinja Miroslava Topinkova Knapkova.

Drugo mesto pripalo je Kineskinji Jang Jiang (8:05.370), a Zlato Lisi Šenard iz Holandije (8:04.010).