ЕП у биатлону: Дамир Растић 63. у индивидуалној трци у Душњики Здроју

0

Биатлонац Србије Дамир Растић заузео је данас 63. место у индивидуалној трци на 20 километара на Отвореном првенству Европе у Душњики Здроју, у Пољској, а златна медаља припала је Летонцу Андрејсу Расторгујевсу.

Растић, који је био најбољи од тројице репрезентативаца Србије, имао је четири промашаја на стрелишту и заостатак за победником од шест минута и 40,8 секунди.

Његов репрезентативни колега Омар Хоџић био је 132. од 138 такмичара у циљу, уз осам промашаја и кашњење од 19 минута и 0,3 секунди, док трећи биатлонац Србије Омер Хоџић није завршио трку.

Расторгујевс је до злата стигао временом од 52 минута и 4,7 секунди, а уписао је један нетачан хитац.

Сребрну и бронзану медаљу освојили су Норвежани Ерленд Бјентегард и Ендре Стремсхајм, који нису погодили по две мете, а од Расторгујевса су били спорији за минут и 27,5, односно минут и 41,4 секунди.

Биатлонци ће такмичење у Душњики Здроју наставити у петак, 29. јануара, када је на програму спринт на 10 километара.