ЗОИ: Хиршер освојио злато у алпској комбинацији, први случај допинга

0

Аустријски скијаш Марсел Хиршер освојио је златну медаљу у алпској комбинацији на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу

У тркама у спусту и слалому Хиршер је остварио време од 2:06,52 минута и освојио прву златну олимпијску медаљу у каријери. Он је после спуста био 12. али је успео да надокнади заостатак и освојио другу олимпијску медају у каријери.

Сребрну медаљу освојио је Француз Алекси Пантиро са заостатком од 0,23 секунде, а бронзу је освојио његов сународник Виктор Муфа Жанде са 1,02 секунде заостатка. Аустријанац Марко Шварц заузео је четврто место, а пети је био Американац Тед Лигети.

Млада Американка освојила злато у сноуборду дисциплина халфпајп
Америчка сноубордерка Клои Ким освојила је златну медаљу у дисциплини халфпајп на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.
Ким, која има 17 година, победила је резултатом 98,25 поена, колико је добила у последњој трећој серији.
Кинескиња Цеју Љу освојила је сребро резултатом 89,75 поена из друге серије и освојила прву медаљу у сноуборду у историји Кине.
Американка Аријел Голд освојила је бронзану медаљу са 85,75 поена из последње серије.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Први случај допинга на ЗОИ у Пјонгчангу
Јапански репрезентативац у брзом клизању Кеи Саито први је спортиста суспендован због допинга на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.
Суд за спортску арбитражу (ЦАС) саопштио је да је Саито, који се такмичи у брзом клизању на кратким стазама, био позитиван на ацеталозамид, диуретик који може да прикрије употребу других недозвољених супстанци.
ЦАС је навео да је јапански репрезентативац прихватио привремену суспензију и да је добровољно напустио олимпијско село.
Он је тестиран уочи такмичења и није учествовао у тркама у Пјонгчангу. ЦАС ће донети пресуду по завршетку Игара у Пјонгчангу.
Тај суд је задужен за процесуирање допинг случајева, а Међународни олимпијски комитет за тестирање спортиста.
Канада освојила злато у карлингу у миксу

Канадски такмичари освојили су златну медаљу у карлингу у миксу пошто су победили Швајцарску са 10:3 на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

За Канаду су наступили Кејтлин Лоус и Џон Морис, а за Швајцарску Џени Перет и Мартин Риос. Бронзану медаљу освојила је Русија, победом против Норвешке 8:4.

Немице доминирале у санкању

Немачке такмичарке заузеле су прва два места у борби за медаље у санкању на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Златну медаљу освојила је Дајана Ејтбергер, резултатом 46,448 секунди, испред Натали Гајсенбергер, која је била 0,05 спорија.

Иза њих су биле две канадске такмичарке. Треће место и бронзану медаљу освојила је Алекс Гоу, са 0,126 секунди споријим резултатом од победнице.

Четврто место заузела је Кимберли Мекре, испред још једне такмичарке из Немачке Татјане Хефнер.

Немачка је избила на прво место по броју медаља у Пјонгчангу. Та земља сада има пет златних, уз по две сребрне и бронзане.

Нова златна медаља за Холандију у брзом клизању

Холандски такмичар Кјелд Нејс освојио је данас златну медаљу у брзом клизању на 1.500 метара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Нејс је четврту златну медаљу у брзом клизању за Холандију у Пјонгчангу освојио резултатом 1:44,01. ;

Сребрну медаљу освојио је његов сународник Патрик Руст са 0,85 секунди заостатка, а бронзу је освојио Ким Мин-сеок из Јужне Кореје са 0,92 секунде заостатка.

Италијанка Аријана Фонтана освојила злато у брзом клизању

Италијанска такмичарка Аријана Фонтана освојила је златну медаљу у брзом клизању на 500 метара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Фонтана је победила резултатом 42,596 секунди. Судије су одлуку о победници донеле у фото финишу између Италијанке и домаће такмичарке Чој Мин-јонг, која је добила казну и остала је без пласмана.

Холанђанка Јара ван Кехоф је освојила сребро резултатом 43,256 секунди, а трећа кроз циљ прошла је Канађанка Ким Бутин резултатом 43,881.

Норвежанин освојио злато у крос кантрију у спринту

Норвешки такмичар Јоханес Хесфлот Клаебо освојио је златну медаљу у крос кантрију у спринту на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу. Клаебо је победио резултатом 3:05,75 минута.

Сребрну медаљу освојио је Италијан Федерико Пелегрино са 1,34 секунде заостатка, а Александар Болшунов из Русије освојио је бронзу заостатком од 1,36 секунде.