IGRE: Bjergenova osvojila 13. zlatnu medalju, Kuzminoj zlato u biatlonu, Rusija - SAD 4:0

0

Švajcarska takmičarka Sara Hoflin osvojila je zlatnu medalju u fristajl skijanju, u disciplini sloupstajl, Juzuru odbranio titulu u umetničkom klizanju

Japanac Hanju Juzuru osvojio je zlatnu medalju u umetničkom klizanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Juzuru je tako ušao u istoriju umetničkog klizanja, pošto je postao prvi takmičar koji je odbranio titulu olimpijskog šampiona još od Dika Batona davne 1952. godine.

Japanac je do zlata stigao sa ukupno osvojenih 317,85 bodova. On je posle kratkog programa imao 111,68 bodova, dok je u slobodnom programu sakupio 206,17.

- Srećan sam... Ne znam šta više da kažem, osim da sam srećan... Dao sam sve od sebe danas - rekao je Jazuru posle takmičenja.

Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Uno Šoma (306,90 bodova), dok se bronzom okitio Španac Havijer Fernandes (305.24).

Najbolji rezultat u slobodnom programu imao je Amerikanac Nejtan Čen, sakupio je 215,08 bodova, ali to nije bilo dovoljno za medalju, pošto je bio veoma slab u kratkom programu (82,27). On je na kraju takmičenje završio na petom mestu.

Švajcarska takmičarka Sara Hoflin osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pjongčangu u fristajl skijanju, u disciplini sloupstajl. Hoflin je do zlata stigla rezultatom od 91,20 bodova ostvarenim u trećoj seriji.

Srebrnu medalju osvojila je njena zemljakinja Matilda Gremud, dok je bronza otišla u ruke Isabel Atkin iz Velike Britanije.

Kanađanka Dara Houel, šampionka iz Sočija, dva puta je pala tokom kvalifikacija i nije prošla u finale, dok je srebrna sa prošlih Igara, Amerikanka Devin Logan takmičenje u Pjongčangu završila na desetom mestu.

Ženska hokejaška reprezentacija Finske igraće u polufinalu Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu protiv selekcije SAD, pošto je u četvrtfinalu slavila protiv Švedske sa 7:2. Finska se tako revanširala Švedskoj za poraz u četvrtfinalu Igara u Sočiju.

Hokejašice Finske i SAD su se već sastale na Igrama u Pjongčangu, a pobedile su Amerikanke sa 3:1.

U polufinale su se plasirale i olimpijke iz Rusije, koje su sa 6:2 pobedile Švajcarsku. Ruskinje će se za plasman u finale boriti protiv selekcije Kanade.

Ženska reprezentacija Norveške osvojila je zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu u trci štafeta četiri puta pet kilometara u skijaškom trčanju.

Norvežanke, u sastavu Ingvild Estberg, Astrid Jakobsen, Ragnil Haga i Marit Bjergen, trku su završile za 51 minut i 23,3 sekunde.

Za Bjergen je ovo 13. olimpijska medalja, čime se izjednačila sa zemljakom, biatloncem Oleom Ejnarom Bjerndalenom na prvom mestu po broju osvojenih odličja na Zimskim olimpijskim igrama u istoriji.

Srebrnu medalju osvojile su Šveđanke sa dve sekunde zaostatka za pobednicama, dok su treće bile olimpijke iz Rusije (52:07,6).

Slovačka biatlonka Ansatasija Kuzmina osvojila je zlatnu medalju u masovnom startu na 12,5 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Kuzmina je do zlata stigla vremenom 35 minuta i 23 sekunde, uz samo jedan promašaj od 20 hitaca.

Slovakinji je ovo treće odličje na Igrama u Južnoj Koreji, nakon srebrnih medalja osvojenih na 15 kilometara i u poteri. Kuzminoj je ovo, takođe, i treće olimpijsko zlato, pošto je bila najbolja u sprintu u Vankuveru i Sočiju.

Srebrna medalja pripala je Beloruskinji Darji Domračevoj koja je za pobednicom zaostala 18,8 sekundi, dok je bronza otišla u ruke Norvežanki Tiril Ekhof (35:50,7).

Reprezentativka Južne Koreje u brzom klizanju na kratkim stazama Min-Jeong Čoi osvojila je zlatnu medalju na 1.500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Ona je ubedivo do zlata stigla rezultatom od dva minuta, 24 sekunde i 948 stotinki i tako donela Južnoj Koreji drugo najsjajnije odličje u brzom klizanju na kratkim stazama. Južnokorejka je pre nekoliko dana diskvalifikovana na 500 metara zbog ometanja rivalki.

Srebrnu medalju osvojila je Kineskinja Đinju Li, dok se Kim Buten iz Kanade okitila bronzom.

Kanađanin Semjuel Žirar osvojio je zlatnu medalju u brzom klizanju na kratkim stazama na 1.000 metara. On je trku završio za minut, 24 sekunde i 650 stotinki.

Srebna medalja pripala je Amerikancu Džonu Henriju Krugeru, dok je bronzu osvojio Seo Ji-ra iz Južne Koreje.

U hokejaškom klasiku Rusija je isprašila Amerikance 4:0 sa po dva gola Prohorina i Kovalčuka, čime je osvojila prvo mesto u B grupi i direktan plasman u četvrtfinale, Slovenija je u istoj grupi savladala Slovačku posle penala 3:2 (2:2) i plasirala se na drugo mesto.

Britanska reprezentativka u skeletonu Lizi Jarnold osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pjongčangu. Jarnold je tako osvojila drugo olimpijsko zlato zaredom pošto je bila najbolja i u Sočiju pre četiri godine. Ona je do zlata stigla rezultatom od tri minuta i 27,28 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je Žaklin Leling iz Nemačke, dok je bronzana bila Britanka Lora Diz.