Почетна / Микс / Зимски спортови

ИГРЕ: Бјергенова освојила 13. златну медаљу, Кузминој злато у биатлону, Русија - САД 4:0

Швајцарска такмичарка Сара Хофлин освојила је златну медаљу у фристајл скијању, у дисциплини слоупстајл, Јузуру одбранио титулу у уметничком клизању

Јапанац Хању Јузуру освојио је златну медаљу у уметничком клизању на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу. Јузуру је тако ушао у историју уметничког клизања, пошто је постао први такмичар који је одбранио титулу олимпијског шампиона још од Дика Батона давне 1952. године.

Јапанац је до злата стигао са укупно освојених 317,85 бодова. Он је после кратког програма имао 111,68 бодова, док је у слободном програму сакупио 206,17.

- Срећан сам... Не знам шта више да кажем, осим да сам срећан... Дао сам све од себе данас - рекао је Јазуру после такмичења.

Сребрну медаљу освојио је његов земљак Уно Шома (306,90 бодова), док се бронзом окитио Шпанац Хавијер Фернандес (305.24).

Најбољи резултат у слободном програму имао је Американац Нејтан Чен, сакупио је 215,08 бодова, али то није било довољно за медаљу, пошто је био веома слаб у кратком програму (82,27). Он је на крају такмичење завршио на петом месту.

Швајцарска такмичарка Сара Хофлин освојила је златну медаљу на Олимпијским играма у Пјонгчангу у фристајл скијању, у дисциплини слоупстајл. Хофлин је до злата стигла резултатом од 91,20 бодова оствареним у трећој серији.

Сребрну медаљу освојила је њена земљакиња Матилда Гремуд, док је бронза отишла у руке Исабел Аткин из Велике Британије.

Канађанка Дара Хоуел, шампионка из Сочија, два пута је пала током квалификација и није прошла у финале, док је сребрна са прошлих Игара, Американка Девин Логан такмичење у Пјонгчангу завршила на десетом месту.

Женска хокејашка репрезентација Финске играће у полуфиналу Зимских олимпијских игара у Пјонгчангу против селекције САД, пошто је у четвртфиналу славила против Шведске са 7:2. Финска се тако реванширала Шведској за пораз у четвртфиналу Игара у Сочију.

Хокејашице Финске и САД су се већ састале на Играма у Пјонгчангу, а победиле су Американке са 3:1.

У полуфинале су се пласирале и олимпијке из Русије, које су са 6:2 победиле Швајцарску. Рускиње ће се за пласман у финале борити против селекције Канаде.

Женска репрезентација Норвешке освојила је златну медаљу на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу у трци штафета четири пута пет километара у скијашком трчању.

Норвежанке, у саставу Ингвилд Естберг, Астрид Јакобсен, Рагнил Хага и Марит Бјерген, трку су завршиле за 51 минут и 23,3 секунде.

За Бјерген је ово 13. олимпијска медаља, чиме се изједначила са земљаком, биатлонцем Олеом Ејнаром Бјерндаленом на првом месту по броју освојених одличја на Зимским олимпијским играма у историји.

Сребрну медаљу освојиле су Швеђанке са две секунде заостатка за победницама, док су треће биле олимпијке из Русије (52:07,6).

Словачка биатлонка Ансатасија Кузмина освојила је златну медаљу у масовном старту на 12,5 километара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу. Кузмина је до злата стигла временом 35 минута и 23 секунде, уз само један промашај од 20 хитаца.

Словакињи је ово треће одличје на Играма у Јужној Кореји, након сребрних медаља освојених на 15 километара и у потери. Кузминој је ово, такође, и треће олимпијско злато, пошто је била најбоља у спринту у Ванкуверу и Сочију.

Сребрна медаља припала је Белорускињи Дарји Домрачевој која је за победницом заостала 18,8 секунди, док је бронза отишла у руке Норвежанки Тирил Екхоф (35:50,7).

Репрезентативка Јужне Кореје у брзом клизању на кратким стазама Мин-Јеонг Чои освојила је златну медаљу на 1.500 метара на Зимским олимпијским играма у Пјонгчангу.

Она је убедиво до злата стигла резултатом од два минута, 24 секунде и 948 стотинки и тако донела Јужној Кореји друго најсјајније одличје у брзом клизању на кратким стазама. Јужнокорејка је пре неколико дана дисквалификована на 500 метара због ометања ривалки.

Сребрну медаљу освојила је Кинескиња Ђињу Ли, док се Ким Бутен из Канаде окитила бронзом.

Канађанин Семјуел Жирар освојио је златну медаљу у брзом клизању на кратким стазама на 1.000 метара. Он је трку завршио за минут, 24 секунде и 650 стотинки.

Сребна медаља припала је Американцу Џону Хенрију Кругеру, док је бронзу освојио Сео Ји-ра из Јужне Кореје.

У хокејашком класику Русија је испрашила Американце 4:0 са по два гола Прохорина и Ковалчука, чиме је освојила прво место у Б групи и директан пласман у четвртфинале, Словенија је у истој групи савладала Словачку после пенала 3:2 (2:2) и пласирала се на друго место.

Британска репрезентативка у скелетону Лизи Јарнолд освојила је златну медаљу на Олимпијским играма у Пјонгчангу. Јарнолд је тако освојила друго олимпијско злато заредом пошто је била најбоља и у Сочију пре четири године. Она је до злата стигла резултатом од три минута и 27,28 секунди.

Сребрну медаљу освојила је Жаклин Лелинг из Немачке, док је бронзана била Британка Лора Диз.