Журнал најавио злато Јоване Прековић још 2017. године!
Од кад је карате 2016. године, одлуком чланова ИО МОК ушао у олимпијску породицу спортова за Игре у Токију, Јована Прековић је почела припреме за остварење сна
.jpg)
Још тад је утврђен систем квалификација, одређена су такмичења преко којих ће се стицати бодови за олимпијске квоте, међу њима је био и турнир Премијер лиге - „Париз опен” одржан крајем јануара 2017.
Управо на поменутом такмичењу у Граду светлости, Јована је заблистала и освојила златну медаљу. Журнал је 4. фебруара 2017. објавио интервјуу са Јованом - „Златна девојка за Токио”. Колегиници Александри Милосављевић тада је између осталог рекла:
- Мој једини сан и циљ јесте да се квалификујем за учешће на Олимпијским играма у Токију 2020. године. А тамо... Ух, ко зна, свашта може да се деси.
И десило се...