Кнегиње исписале историју пенал завршницом Супер купа (ВИДЕО)

Вицешампионке Србије, екипа Бекамента ББ славила тек после пет серија пенала
И. Веселинов

ЈАГОДИНА    34 (15, 30)

БЕКАМЕНТ ББ   35 (13, 30)

Мионица– Спортска хала. Гледалаца: 500. Судије: Антић и Јаковљевић (Београд). Седмерци: Јагодина 9 (8), Бекамент ББ 11 (8). Искључења: Јагодина 6, Бекамент ББ 4 минута.

ЈАГОДИНА: Богдановић, Аџић, Богојевић 4, Жижић, Митровић 5 (1), Нишавић, Вучковић 2 (1), Татар 3, Јевтић, Алексић (2 одбране, седмерац), Јовановић 3, Ашанин, Ђурашиновић (9 одбрана), Глишовић 3, Гојковић 9 (3), Степанов 3.

БЕКАМЕНТ ББ: Качаревић (9 одбрана), Атанасковић 6, Радоичић, Степановић 7 (2), Радоичић 3 (1), Анић 9 (4), Илић, Ранчић 3, Симић, Милић 7 (1), Рајовић, Грбић, Агатуновић 1, Нићифоровић (2 одбране, седмерац), Стоиљковић 1.

Играчица уткамице: Бојана Милић (Бекамент ББ)

СЕМАФОР: 2:5 (6), 6:5 (11), 9:6 (15), 14:10 (24), 14:13 (30), 15:15 (32), 19:15 (38), 21:19 (45), 24:23 (52), 30:27 (58).

Аранђеловчанке су имале бољи старт, лакше долазиле до прилике за гол, па је резултат већ у 6. минуту био 5:2 за Бекамент. Драган Марков је затражио тајм аут како би мало тргао његове изабранице и у томе је успео.

У 51. минуту се свима сигурно чинило да је утакмица решена, пошто је Јагодина имала плус четири, али су се онда пробудиле играчице Бекамента, заиграле јачу одбрану, пресекле две лопте и врло брзо је на семафору стајало 24:23 (52). Међутим, тада као да је понестало снаге Аранђеловчанкама, сасекао их је и леп гол Иване Митровић из Јагодине, па су шампионке успеле да се одлепе на 27:24.

Два минута је остало до краја утакмице, резултат је био 30:27, а онда је Бекамент преко Степановићеве, Радоичићеве и Ранчићеве дошао до изједначења 30:30, па се ушло у неизвесну завршницу. Јагодина није искористила напад, није ни Бекамент, па се приступило пеналима.

Ни после пете серије није било победника, па је код Бекамента одговорност преузела Катарина Степановић и погодила, док је у Јагодини непрецизна била Јелена Гојковић.