BOLJE NIJE MOGLO: Sjajna Vojvodina sa šest golova viška putuje u Švajcarsku

17

Šampion Srbije odličan u EHF ligi

VOJVODINA – KADETEN 26:20 (16:9)

Novi Sad - Dvorana: „Slana Bara”. Sudije: Mitrevski i Todorovski (Makedonija). Sedmerci: Vojvodina 4 (2), Kadeten 5 (2). Isključenja: Vojvodina 12, Kadeten 10 minuta.

VOJVODINA: Kurteš 1. Kovačević, Milić, Mirković 1, Pribak 3, Ocvirk 6, Vukovljak, Verkić 1, Zmavc, Milenković, Rađenović, Ratković 3, Nikolić 4, Kljajić 3, Šotić 4, Andrić.

KADETEN: Pilipović, Zender 2, Macken, Kanjelas 3, Šoper 1, Bartok 1, Džeri, Bioska, Kusio 2, Novak, Lier 5, Gerbl, Maros 2, Šelker 2, Tominec 2, Herburger 1.

Vojvodina je zabeležila pobedu u prvom kvalifikacionom meču za plasman u EHF ligu i to nad Kadetenom – 26:20.

Žestoka borba se vodila na obe strane, igralo se gol za gol, ali samo do sedamnaestog minuta kad su Novosađani uspeli da naprave seriju 5:1 i povedu 10:6.

Kako je vreme odmicalo Voša je igrala sve sigurnije da bi pred kraj poluvremena imala velikih sedam golova prednosti.

U nastavku utakmice Švajcarci su dodali gas i uspeli da smanje na dva gola minusa, ali je potom Vojvodina uspela da se probudi i napravi novu seriju i dođe do prednosti od pet golova 21:16.

Švajcarci su zatražili minut odmora što im je pomoglo da se konsoliduju i pponovo pokušaju da uhvate priključak.

Međutim, odlični PribakRatković i Šotić to nisu dozvolili, pa su u 58. minutu ponovo stigli do 24:19, a do kraja utakice je domaći tim uspeo da održi prednost i pred revanš u Švajcarskoj stekne šest golova viška.

Komentari (17)

Aloha

Svaka čast! Samo borbeno u revanšu, pa kako bude.

!!!

Kaneljas kosta kao ceo tim Vose, zaista sjajno izdanje Vojvodine. Sve cestitke.

Bg

Nema sta Mozemo mi da pisemo ovde ovo i ono Pobediti Tatran , Koksi i Kadeten za 15 dana … ima opet Vojvodina tim za visoke domete

Trener

Sjajna priprema utakmice od strane Vojvodine. Kadeten u zadnjih par godina uvek u grupnim gazama LŠ ili LE , ambijent sjajan! Verkic u odlučnim momentima vrhunski, velika pobeda našeg tima! Revanš će biti zanimljiv ali su šanse i dalje 50 50!

Bravo brava

Priprema utakmice stručni štab desetka, zalaganje momaka desetka, publika desetka! Jedno predivno veće u slanoj bari, ima nade za rukomet.

Lala

Bravo, Vošo! Ponos nizije!

Steva

Malo praznog hoda početkom drugog poluvremena nadoknađeno fanatičnom borbenošću i izvanrednim Verkićem. U revanšu će biti teško,ali mislim da Voša ima realnu šansu da prođe.

Realno

Jovica Nikolic krivac za prazan hod, ciste sanse promasio. Mnogo više se ocekuje od njega.

Kać

Dal je realno da to pišete dok se sami sa sobom ovde dopisujete. Izginuo je prošle godine svuda za Vojvodinu a vi sad tako? Prazan hod je bio kad nam 15 minuta sudije nisu svirale kao ostalih 45. E to sto se tiče sudija tu su tacni komentari da je odlučna priprema utakmice. Ali nije razlog za pljuvanje najvrednijeg igrača Vojvodine.

Novi Sad

Ne morate Vi braniti Nikolića , gledajte kako ćete izvući živu glavu prvo kolo na Klisi! Inače Akademija 2006 za vikend sa Vošinom decom - 10, tako da svakako imate Vi svoje brige da brinete! Jovice glavu gore , pun gas i bićeš junak u revanšu! P.S. Brzo ste zaboravili Vrginu tašnicu sa kojom juri Andorku za Evro kup tako da o sudjenju samo pssstttt !!!

Futog

Al Vrga osvojio evropski kup, sa tašnicom ili bez. Nešto što sadašnja Voša može samo da sanja. Tako da, samo pssssst :)

Kli

Suđenje je bilo katastrofa. Makedonci su primili svajcarce 100%. Da je bilo posteno, Kadeten bi izgubio sa 12 razlike. Ovakvo sudjenje jednom domacinu je nezapamceno. Nadam se da ce tako biti i u revansu i ne brinem za prolaz.

Steva

Pobeda naših klubova u evro takmičenja, reprezentacije je uspeh svih koji radimo u rukometu. Zbog ovakvih nas nema nigde koji sve pokušavamo poništiti, zloba, zavist itd. Vojvodina je ovu utakmicu dobila bez par igraca, tri ista beka bez rotacije itd Da je izgubila što je bilo izvesnije, sada bi bilo 100 negativnih komentara. Ljudi pobedite sebe navijamo za naše klubove i reprezentaciju, sve pobede na evro sceni su velike, svi su bogatiji i imaju bolje uslove. Pogotovo ovako veliko ime redovni učesnik lige sampiona. Zato jedno veliko bravo, i sretno u revanšu.

Vosa

Kacani sami okrivljujete i branite Jovicu Nikolica, pokušavate uneti nemir. Jovica Nikolic je dao 100% sebe, bio jedan od najboljih u odbrani i korektan u napadu, i siguran sam u revanšu da će biti najbolji igrac Vojvodine.