Почетна / Рукомет / Еврокупови

Војводина са голом вишка пред реванш у Луксембургу, пораз Шапчана

Шампиони Србије из Новог Сада славили 31:30 против представника Луксембурга на његовом терену, реванш у недељу на истом месту, Meталопластика поражена од Руса у Шапцу

Каерјенг – Војводина 30:31 (15:15)

Луксембург - Дворана: Ум Дрибел у Башарагеу. Гледалаца: 600. Судије: Јаскинс и Забко (Летонија). Седмерци: Каерјенг 3 (2), Војводина 4 (4). Искључења: Каерјенг 10, Војводина 12 минута.

КАЕРЈЕНГ: Ожер, Темелков 2, Тривић 4, Јохансон 4, Јакоби, Николети 2, Волпи 5, Хумел, Михелс, Косанти, Сперти 3, Молитор 1, Меис 7, Шредер 2, Тиронцели, Кенуса.

ВОЈВОДИНА: Л. Арсенић, Орбовић 10, Милић, Попов, Тодоровић 4, Остојић 3, Стојановић 6, Н. Арсенић 1, Бојанић 1, Пешић 1, Станковић 4, Јандрић, Грозданић, Вучковић, Датукашвили, Гуглета 1.

У крцатој дворани Ум Дрибел домаћин Каерјенг умало је изненадио шампиона Србије Војводину у првом колу ЕХФ купа.

Новосађани, знатно ослабљени у односу на прошлу сезону, ипак су на крају изашли као победници, а за то је био најзаслужнији десни бек Милош Орбовић са десет голова.

Ко ће у наредну рунду знаће се у недељу, када се на истом месту игра и реванш.

Металопластика – Динамо Астрахан 24:30 (11:15)

Шабац - Гледалаца: 800. Судије: Часкис и Цаконас (Грчка). Седмерци: Металопастика 4 (3), Динамо 5 (5). Искључења: Металопастика 4, Динамо 10 минута.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Миловановић 9, Дакић 1, Драгутиновић, Срдановић 1, Дошен, Мариновић 2, Протић, Петровић 3, Бомаштар (2 одбране), Марковић, Миленковић (5 одбрана), Ђукић 1, Јездимировић 4, Митровић 2, Драгићевић, Јевтић 1.

ДИНАМО АСТРАХАН: Џусупкерејев, Кокхан 9, Пољаков, Ермаков, Д. Василев 4, Черниченко, Кантемиров 3, Кријошин (19 одбрана), Татарин 5, В. Василев 1, Орлов, Денченков 2, Предибајлов 4, Артамонов 2.

Нису успели Шапчани у првом колу ЕХФ купа да остваре повољан резултат са екипом из Русије која је у вечерашњој утакмици показала да има изузетно квалитетан састав, игру у оба смера.

У првих десет минута гости су дошли већ до предности од четири гола да би потом дошли до даха и почели да атакују на гол. У једном тренутку предност гостију успели су да сведу на гол предности. Међутим, гости поново појачавају ритам и успевају да прво полувреме реше у своју корист са четири гола предности.

Домаћи играчи почињу друго полувреме знатно агресивније и то се очитовало у 39. минуту разликом од само два гола предности за госте. Како је утакмица одмицала руска екипа је поново додавала гас и ту предност дизала на 3, 4 предности, а у последња два минута успели су да је подигну и на недостижних шест.