Почетна / Рукомет / Еврокупови

Крагујевчанке на корак од Лиге шампиона

Раднички је на корак од Лиге шампиона! Крагујевчанке су избациле у полуфиналу сјајни Митјиланд и имаће прилику да направе историјски успех

Раднички – Митјиланд 29:24 (15:15)

Крагујевац – Дворана: Језеро. Гледалаца: 1.000. Судије: Мандак и Рудински (Словачка). Искључења: Раднички 10, Митјиланд 8 минута.

РАДНИЧКИ: Балаћ 6, Чаировић, Даниловић 2, Дукић 1, Јањушевић 9, Милошевић 5, Нишавић 1, Пријовић 3, Радосављевић, Рисовић, Станисављевић 1, Степановић 2, Танић, Тошовић.

МИТЈИЛАНД: Алштат 2, Андерсон, Аугустесен 2, Боегулд, Енглерт 2, Грот 7, Јакобсен 1, Јенсен 3, Јоргенсен 2, Мејванг, Педерсен 1, Расумнсен, Сомер, Торстгарс 2, Волер.

На голу је сјајна била Јована Рисовић, која је већ током првог полувремена одбранила неколико тешких удараца. Поред ње, Данкиње нису имале решења за некадашњу репрезентативку Биљану Балаћ, која је на линији радила шта је хтела и одиграла једну од најбољих партија.

У одлучујућим тренуцима искуство гошћи је дошло до изражаја, па су у 46. минуту стигле до изједначења (20:20). Нерешеним резултатом се ушло у последњих десет минута ове веома узбудљиве утакмице, играло се гол за гол, оба тима су чекала грешку противника, а голмани на обе стране су имали пресудну улогу.

У последњем минуту Јањушевићева је у продору изнудила казну од два минута, а одмах потом је шутирала, па су Данкиње имале тридесетак секунди за напад. Покушале су уиграну акцију, али је Јована Рисовић била сјајна на голу и донела продужетке Крагујевчанкама.

У првом продужетку Крагујевчанке су демолирале Данкиње не примивши ни један гол! Митјилан је прво начела Милица Даниловић, па Каћа Степановић, те Јелена Нишавић и са пенала серију затворила Даниловићева. Довољно за 28:24!

Ивана Милошевић је постигла погодак за вођство од пет голова, а онда је уследило неколико промашених шутева Радничког, али на срећу Крагујевчанке су на голу имале сјајну Јовану Рисовић, која је бранила све што је ишло ка голу.