Почетна / Рукомет / Еврокупови

Крагујевчанке без ЛШ, Подравка прејака

Крагујевчанке су стале у предворју Лиге шампиона, у групну фазу отишла је Подравка, док ће Крагујевчанке на мегдан румунском Јолидон Клужу у трећој рунди Купа купова

Раднички – Подравка 24:28 (12:14)

Крагујевац - Дворана: Језеро. Гледалаца: 1.800. Судије: Мандак и Рудински (Словачка). Седмерци: Раднички 6 (3), Подравка 3 (2). Искључења: Раднички 6, Подравка 12 минута.

РАДНИЧКИ: Пријовић 1, Танић 1, Степановић 3, Радосављевић 1, Чаировић, Милошевић 2, Нишавић, Тошовић (2 одбране, 1 седмерац), Балаћ 2, Станисављевић, Рисовић (8 одбрана), Дукић, Даниловић 8 (3), Јањушевић 6.

ПОДРАВКА: Јукић, Никшић 6, Сенвалд, Живковић 4, Џоно 2, Немашкало 3, Капитановић (2 одбране), Видак, Миленковић (6 одбрана, 1 седмерац), Оремовић, Маљак, Татари 6, Трифуновић 5 (1), Елез 2 (1).

Почетак лош, иако је Анђела Јањушевић пробила лед (1:0). Уследила су четири гола Копривничанки (1:4), а нешто касније (2:5), после два узастопна промашаја репрезентативке Јелене Нишавић са левог крила, и промашеног седмерца Милице Даниловић имале су Хрватице прилику да повећају предност, али је тада одлично бранила репрезентативка Јована Рисовић.

Уследило је изједначење, али потом и нова предност Подравке од три гола (9:6). Тада је седмерац одбранила Оливера Тошовић и дала нови подстрек саиграчицама, искористиле су га, изједначиле на 10:10.

Ипак, три везана гола наше репрезентативке Јелене Трифуновић у редовима Подравке била су довољна за предност на полувремену (14:12).

Старт наставка донео је расплет. За седам минута су Живковићева и Татари довеле Подравку до пет разлике (19:14), Мирјана Миленковић добро је браила, па је средином наставка било и седам разлике.

На 17:23 минут одмора тражио је тренер Александар Радосављевић, али ни то није помогло. Лако су предност до краја одржале Копривничанке, пошто Крагујевчанкама ништа није полазило за руком, а ни помоћи од голмана није било колико се очекивало.