КУП ЕХФ: Железничар са плус три у Луксембург

22

Нишлије у наставку испустиле високо вођство са полувремена и са малим капиталом иду на реванш наредне недеље

Железничар 1949 – Кајерјенг 30:27 (19:12)

НишДворана „Чаир“. Гледалаца: 600. Судије: Хајек и Мачо (Чешка). Седмерци: Железничар 5 (3), Кајерјенг 4 (4). Искључења: Железничар 6, Кајерјенг 10 минута.

ЖЕЛЕЗНИЧАР 1949: Михаљевић (2 одбране), Лазић (7 одбрана), Јанковић 2, Миловановић, Поткоњак, Сретеновић 3, Мађар, Спасић 9 (3), Савић 3, Бабић 1, Јевтић 1, Ћеранић 3, Кљајић 1, Бандука 3, Кнежевић 4, Павловић.

КАЈЕРЈЕНГ: Ожер (9 одбрана, седмерац), Мишел, Темелков 3 (1), Тривић 2, Николети, Радојевић 7 (3), Волпи 3, Косанти, Гијанополус, Рахим 2, Молитор 2, Шредер 1, Вајдиг 1, Евалд 3, Хумел 3, Грас.

Играч утакмице: Ђорђе Спасић (Железничар 1949).

Семафор: 3:1 (3), 9:4 (14), 13:6 (21), 16:8 (25), 19:14 (34), 21:20 (43), 25:22 (47), 28:26 (55).

Железничар се није опоравио од шокантног пораза на премијери у СЕХА лиги и зато је победио Луксембуржане само са три разлике.

Нишлије су одиграле солидно у првом полувремену, серију голова отворио је Стеван Сретеновић, а Ђорђе Спасић није знао да промаши.

Солидну ролу имао је организатор игре Марко Кнежевић коју је зачинио са четири гола. Светле тренутке имао је и Павле Бандука. Предност Нишлија се повећавала и Железничар је стигао до +9 – 19:10. Пред одлазак на одмор, домаћи су се опустили и гости су лако постигли два поготка.

Железничар је на почетку другог дела игре наставио са неозбиљном игром, било је много грешака, па је Кајерјенг начинио серију од 3:0. Нишлије су тек из седмог напада преко Савића постигле двадесети погодак.

Млади голман Милош Лазић није дозволио да гости изједначе, имао је три сјајне одбране.

У тиму гостију блистао је Србин Зоран Радојевић који је са лакоћом постизао голове и непознато је зашто није играо у првом полувремену.

Разиграли су се још Хумел и Волди, а ветеран Ожер на голу је био доста поуздан па су се гости примакли на -1 – 21:20.

Тада је Веселин Вујовић узео тајм-аут и дебело искритиковао ученике.

Млади Марко Ћеранић заредом је постигао три поготка, Нишлије су промашиле два седмерца, али је Спасић придодао још два гола, а Алекса Кљајић је постигао погодак за коначних 30:27.

Нишлије нису без брига пред реванш у Луксембургу наредне недеље.

Kоментари (22)

Krme

Fali dobar i kvalitetan ... Gradonacelnik i Trener

Dokle bre

Da li ima neko normalan u zemlji da zaustavi ovo razbacivanje para sns-a u Nisu. Vujovic ce svaka dva dana da kupuje novog igraca.

do zauvek

Ici ce dokle god tone novca idu u Titove blizance. Malo ode u Nis i odmah smeta. Zvezda i Partizan milione progutaju u nepovrat u fudbalu i kosarci pa se niko ne buni. Umrite od muke Beogradjani, moze i jedan sport bez vas.

Many

Ovo za rukomet je prevelika kolicina novca, sta pricate! Za grad Nis koji krpi kraj sa krajem. Dosta vise, uzeo si 200.000e pa ih napravi boljim igracima.

Tuga sa juga

pa ako naprave dobar tim onda nemam nista protiv i da kupuju igrace ipak smo mi rukometni grad ali sumnjam

Krizajte kod Nisave

Ide li krizanje Legendo ?

Nislija

Za tolike pare, ovako losa ekipa... Da se igralo jos 5 minuta, zelja bi izgubila.

Nislija 1

Želja bi izgubio jer je Želja, dakle taj Želja - muski rod i nikako ne bi izgubila ..

Nislija

Izgubili bi, kao sto ce da izgube u Holandiji ;)

Flying DUCHMAN

Vi ste po usima dobili, tako da pssssst

Nije ovo vazno.

Dajte ono kada je cika Vujovic križao. Koga zanima Lulsemburg.Pa nema cika Vujke golmana . Mozda stane on na gol? Ko zna.

Be Ready

Meni je ono kada je plocu cika Vujovic treba da snimi omiljeni deo ...

Važno je

Može Djurkovića na desnog beka dok se Vejin ne oporavi. Ili će ga čuvati za važne utakmice. U finišu prvenstva.

Wind

Boza Djurkovic ? Ne moze , ne igra vise za Vas Ide zima duva Severac

Antilegenda

Treba neki komentar dati? Niš je već 15 godina, sa izuzetkom Darka Đukića, rukometno nepismen i nebitan grad. Govorim to od početka, a ljudi (uglavnom Nišlije) se ljute. Ne može sve preko noći i za zelenim stolom, mora nešto i danju, uz vredan rad i kontinuitet da se uradi.

CRO

Ako moze u sumrak kao protiv Hrvata, vuja tada dominira, on zna kako u sumrak ide prodaja utakmuca.

VanNORMALAC

A ploca ta cika Vujina. Gde se moze kupiti?

Juzna pruga

@antilegenda - nije lose da objasnis koje traume imas od Zelje ili grada Nisa!?

пападуби

južna pruga@Имаћете ви трауме од Вује, а и од Воше и ових јадника из Луксембурга. Опоравка неће бити!!!

Boki

Zasto nigde nije bilo live stream-a? Jel treba da se zapitamo malo....? Cudno....

CRO plan

Vuja prodao ...

Rasprodaja

Ne zeli on da se mnogo maltretira po tim smešnim takmičenjima.Krece domaćica pa da se trguje.Lepa lova. Kladionica i ostalo. Krizaćete Nislije.Samo križati. Ali sta se moze.Lepo je rekao decko na naplatnoj rampi Blago nama sa Vujom.Veliki dan kada je dosao a bice jos veci kada ga budete oterali. Ali pre toga KRIŽANJE.