KUP EHF: Železničar sa plus tri u Luksemburg

22

Nišlije u nastavku ispustile visoko vođstvo sa poluvremena i sa malim kapitalom idu na revanš naredne nedelje

Železničar 1949 – Kajerjeng 30:27 (19:12)

NišDvorana „Čair“. Gledalaca: 600. Sudije: Hajek i Mačo (Češka). Sedmerci: Železničar 5 (3), Kajerjeng 4 (4). Isključenja: Železničar 6, Kajerjeng 10 minuta.

ŽELEZNIČAR 1949: Mihaljević (2 odbrane), Lazić (7 odbrana), Janković 2, Milovanović, Potkonjak, Sretenović 3, Mađar, Spasić 9 (3), Savić 3, Babić 1, Jevtić 1, Ćeranić 3, Kljajić 1, Banduka 3, Knežević 4, Pavlović.

KAJERJENG: Ožer (9 odbrana, sedmerac), Mišel, Temelkov 3 (1), Trivić 2, Nikoleti, Radojević 7 (3), Volpi 3, Kosanti, Gijanopolus, Rahim 2, Molitor 2, Šreder 1, Vajdig 1, Evald 3, Humel 3, Gras.

Igrač utakmice: Đorđe Spasić (Železničar 1949).

Semafor: 3:1 (3), 9:4 (14), 13:6 (21), 16:8 (25), 19:14 (34), 21:20 (43), 25:22 (47), 28:26 (55).

Železničar se nije oporavio od šokantnog poraza na premijeri u SEHA ligi i zato je pobedio Luksemburžane samo sa tri razlike.

Nišlije su odigrale solidno u prvom poluvremenu, seriju golova otvorio je Stevan Sretenović, a Đorđe Spasić nije znao da promaši.

Solidnu rolu imao je organizator igre Marko Knežević koju je začinio sa četiri gola. Svetle trenutke imao je i Pavle Banduka. Prednost Nišlija se povećavala i Železničar je stigao do +9 – 19:10. Pred odlazak na odmor, domaći su se opustili i gosti su lako postigli dva pogotka.

Železničar je na početku drugog dela igre nastavio sa neozbiljnom igrom, bilo je mnogo grešaka, pa je Kajerjeng načinio seriju od 3:0. Nišlije su tek iz sedmog napada preko Savića postigle dvadeseti pogodak.

Mladi golman Miloš Lazić nije dozvolio da gosti izjednače, imao je tri sjajne odbrane.

U timu gostiju blistao je Srbin Zoran Radojević koji je sa lakoćom postizao golove i nepoznato je zašto nije igrao u prvom poluvremenu.

Razigrali su se još Humel i Voldi, a veteran Ožer na golu je bio dosta pouzdan pa su se gosti primakli na -1 – 21:20.

Tada je Veselin Vujović uzeo tajm-aut i debelo iskritikovao učenike.

Mladi Marko Ćeranić zaredom je postigao tri pogotka, Nišlije su promašile dva sedmerca, ali je Spasić pridodao još dva gola, a Aleksa Kljajić je postigao pogodak za konačnih 30:27.

Nišlije nisu bez briga pred revanš u Luksemburgu naredne nedelje.