Почетна / Рукомет / Регионална лига

Срби без шанси у СЕХА лиги: Убедљиви порази Војводине и Динама

Није било потребно много времена да Словенци покажу сву снагу, али и да ставе до знања играчима Динама да у овом сусрету неће имаи пуно шансе

Горење је већ у 13. минуту имало четири гола предности (7:3) и да све буде боље по њих, имао је игру. Како је време одмицало домаћин је играо све боље, док је Динамо упорно тражио шансу и покушавао на све начине да се приближи противнику.

У наставку меча се није много тога променило, Горење је полако додавало гас, није посустајало, домаћи играчи су играли као у трансу, док су Панчевци на другој страни почели да посустају и губе ритам.

То је казнио тим из Велења, који је постизао лаке голове, па је предност брзо расла. Пет минута пред крај било је чак дванаест голова вишка.

Горење – Динамо 34:24 (18:11)

Дворана: Горење. Гледалаца: 1.000. Седмерци: Горење 2 (2), Динамо 1 (1). Искључења: Горење 8, Динамо 6 минута.

ГОРЕЊЕ: Чехте 3, Медвед 7, Хасељић 5, Овничек, Ферлин (9 одбрана, седмерац), Гребенц 2, Тоскић 2, Дробец, Поточник 5, Гоцлар 2, Маркотић 1, Верденик 4, Клец,Запоншек (2 одбране), Тајник 1, Пејовић 2.

ДИНАМО: Жујовић 7, Пилиповић 1, Буњевчевић 1, Стојановић 3, Јелић 4, Мирковић 1, Јовановић Петровић (4 одбране), Јандрић, Дистол 1, Терзић, Баруџић 1, Славуљица, Радовановић (2 одбране), Бандука 3, Шапоњић 2.

-------------------------------------------------------------------------------------

Војводина – Загреб 21:29 (7:13)

Хала: Слана бара. Гледалаца: 600. Судије: Лах и Сок (Словенија). Седмерци: Војводина 2 (1), Загреб 2 (2). Искључења: Војводина 6, Загреб 6 минута.

ВОЈВОДИНА: Јандрић (9 одбрана), Перовић (3 одбране), Јелић Милић 3, Остојић 4, Стојановић, Надовеза 1, Јовановић 3, Вучковић 2, Ратковић 2, Трифковић 2, Станковић, Бојанић, Грозданић 2 (1), Радовић 2.

ЗАГРЕБ: Јовић (7 одбрана), Скок (8 одбрана, седмерац), Мраковић 1, Луцин, Вори 3, Марковић 2 (1), Хорват 4 (1), Шушња 4, Ј. Валчић 2, Т. Валчић, Мандалинић 3, Равнић 2, Хрстић 3, Гутла 2, Павловић 3.

Рукометаши Војводине доживели су и трећи пораз у Сеха Гаспром лиги, а пред реномираним и много квалитетнијим противником пали су већ у првом полувремену.

Загреб је учесник Лиге шампиона, међу најквалитетнијим тимовима у Регионалном такмичењу и оправдао је улогу фаворита против Новосађана који су урадили оно што су најавили, максимално се борили од почетка до краја.

Табела: Вардар 9 бодова, Татран, Загреб, Металург и Цеље по 6, Динамо, Мешков, Горење и Нексе по 3, Војводина без бодова.