Vojvodina bila na pragu pobede, Lapajne pogodio bod

11

Neizvestan okršaj na Slanoj bari, ipak je završen bez pobednika

Vojvodina – Tatran Prešov 23:23 (12:11)
Dvorana: Slana bara. Gledalaca: 400. Sedmerci: Vojvodina 4 (2), Tatran Prešov 4 (3). Isključenja: Vojvodina 2, Tatran Prešov 2 minuta.
VOJVODINA: Jandrić, Simović, Čagalj 1, Ostojić 1, Stojanović 5 (2), Nadoveza, Jovanović 8, Vučković 2, Ratković 2, Trifković, Stanković, Radičević, Verkić (12 odbrana, sedmerac), Bojanić 3, Grozdanić 1, Radović.
TATRAN PREŠOV: Cvitković, Sarpataki, Hrstka 3 (3), Lapajne 6, Recicar, Urban 4, Pekar, Čip 4, Vučko 3, Abramović, Butorac 1, Kasal 1, Čuprina (12 odbrana), Carapkin, Babić 1.

Milan Jovanović je u poslednjem minutu Vojvodinu doveo u vođstvo, ali Janus Lapajne nije dao domaćinu da stigne do željenog trijumfa i bega sa dna tabele. Pogodio je bod njegovom timu skoro po isteku 60. minuta.

Tim Slavka Goluže bolje je otvorio meč, preko Kasala, Čipa i Urbana poveo sa 3:1, ali je Vojvodina pronašla ritam preko kapitena Stojanovića stigla do izjednačenja.

Potom se igralo gol za gol sve do 22. minuta kada su Novosađani prvu put uspeli da se odvoje na dva gola prednosti (8:6), preko iskusnih Vučkovića i Stojanovića.

Gosti iz Slovačke su, međutim, za tri minuta, između 24. i 27, iskoristili propust Novosađana i načinili seriju 3:0.

Međutim, domaći tim je na odmor, ipak otišao sa golom prednosti, uz Verkićevih devet odbrana i četiri gola Milana Jovanovića.

U nastavku Tatran je imao inicijativu do 40. minuta, kada je Jovanović doneo izjednačenje (15:15), a onda su dva tima opet nastavila u ritmu gol za gol, ispostaviće se do kraja meča.