Почетна / Рукомет / Регионална лига

Војводина пружила добар отпор Вардару (ВИДЕО)

Имао је шансу Јовица Николић у 58. минуту да донесе Новосађанима изједначење, али није био прецизан, то је знао да казни Кристопанс који је ефектним поготком ставио тачку на меч

Војводина – Вардар 23:26 (14:13)

Нови Сад – Дворана: Слана бара. Гледалаца: 300. Седмерци: Војводина 4 (1), Вардар 3 (2). Искључења: Војводина 2 минута.

ВОЈВОДИНА: Илић 2, Милић 2, Мирковић, Челица 3, Перовић (12 одбрана), Анђелковић, Јелић, Марјанац 3, Продановић 1, Томић 3, Станковић, Николић 2, Тркуља 2, Милашевић, Гроздановић 2, Вучићевић 3.

ВАРДАР:  Стоилов 1, Недановски, Поповски, Кристопанс 6, Дизингер, Гјоргјески, Скубе 7, Калараш 1, Гашкоски, Чупић 8, Дибиров 1, Војводић 1, Кисељев 1, милосављев (11 одбрана, 2 седмерца), Кизић.

Одличан отпор пружили су играчи Војводине некадашњем прваку Европе, али то није било довољно да на крају направе огромно изненађење и дођу до победе над Вардаром - 23:26.

Већ после десетак минута игре било је јасно да се Новосађани неће тако лако предати македонском тиму, пошто је на семафору стајало 5:3. Током читавог полувремена се играло гол за гол, ни једна екипа није успела да стекне озбиљнију разлику, а било је момената кад су тимови правили готово почетничке грешке.

Финиш меча је био баш као и остатак сусрета, ушло се у егал завршницу, голом Скубеа у 53. минута Вардар је стигао до 22:23. Уследила су три минута без постигнутог поготка, а онда је из полуконтре Саша Марјанац погодио за изједначење. Исти играч је у одбрани скривио пенал који је Иван Чупић реализовао за ново вођство. Имао је шансу Јовица Николић у 58. минуту да донесе Новосађанима изједначење, али није био прецизан. То је знао да казни Кристопанс који је ефектним поготком ставио тачку на овај меч.