Vojvodina pružila dobar otpor Vardaru (VIDEO)

12

Imao je šansu Jovica Nikolić u 58. minutu da donese Novosađanima izjednačenje, ali nije bio precizan, to je znao da kazni Kristopans koji je efektnim pogotkom stavio tačku na meč

Vojvodina – Vardar 23:26 (14:13)

Novi Sad – Dvorana: Slana bara. Gledalaca: 300. Sedmerci: Vojvodina 4 (1), Vardar 3 (2). Isključenja: Vojvodina 2 minuta.

VOJVODINA: Ilić 2, Milić 2, Mirković, Čelica 3, Perović (12 odbrana), Anđelković, Jelić, Marjanac 3, Prodanović 1, Tomić 3, Stanković, Nikolić 2, Trkulja 2, Milašević, Grozdanović 2, Vučićević 3.

VARDAR:  Stoilov 1, Nedanovski, Popovski, Kristopans 6, Dizinger, Gjorgjeski, Skube 7, Kalaraš 1, Gaškoski, Čupić 8, Dibirov 1, Vojvodić 1, Kiseljev 1, milosavljev (11 odbrana, 2 sedmerca), Kizić.

Odličan otpor pružili su igrači Vojvodine nekadašnjem prvaku Evrope, ali to nije bilo dovoljno da na kraju naprave ogromno iznenađenje i dođu do pobede nad Vardarom - 23:26.

Već posle desetak minuta igre bilo je jasno da se Novosađani neće tako lako predati makedonskom timu, pošto je na semaforu stajalo 5:3. Tokom čitavog poluvremena se igralo gol za gol, ni jedna ekipa nije uspela da stekne ozbiljniju razliku, a bilo je momenata kad su timovi pravili gotovo početničke greške.

Finiš meča je bio baš kao i ostatak susreta, ušlo se u egal završnicu, golom Skubea u 53. minuta Vardar je stigao do 22:23. Usledila su tri minuta bez postignutog pogotka, a onda je iz polukontre Saša Marjanac pogodio za izjednačenje. Isti igrač je u odbrani skrivio penal koji je Ivan Čupić realizovao za novo vođstvo. Imao je šansu Jovica Nikolić u 58. minutu da donese Novosađanima izjednačenje, ali nije bio precizan. To je znao da kazni Kristopans koji je efektnim pogotkom stavio tačku na ovaj meč.