Почетна / Рукомет / Репрезентација

РЕМИ ОРЛИЋА СА ШПАНЦИМА: Јуниори без полуфинала

Шпанија опет срећнија, овога пута на Европском Првенству у Аустрији

СРБИЈА – ШПАНИЈА 20:20 (9:8)

ТраунДворана: Хака Арена. Гледалаца: 200. Судије: Баумгарт и Вилд (Шпанија). Седмерци: Србија 1(0), Шпанија 3(2). Искључења: Србија 6, Шпанија 6 минута.

СРБИЈА: Белош 2, Живковић, Радовић, Куртеш, Ђукић 6, Цупара, Шотић, Сретеновић 1, Радовановић 7, Радојковић, Рађеновић, Војводић, Младеновић 4, Чагаљ, М. Радовановић, Милосављевић.

ШПАНИЈА: Биоска, Санчез 2, Реј, Плаза 3, Сердио, Дел Ваље, Гарсија 2, Фернандез, Пинеиро 2, Канељас, Гомез 4, Арино 2, Каље, Лопез 2, Паредас 3, Азкуе.

Штета! Баш штета! Репрезентација Србије је поново заустављена на путу ка полуфиналу. Опет је по Орлиће била кобна Шпанија. Овог пута изабраници Александра Брковића су одиграли нерешено са Црвеном фуријом, али то због боље гол разлике противника није било довољно.

Сјајно су јуниори отворили сусрет са Шпанијом, у мечу који је одлучивао о полуфиналисти ЕП у Аустрији.

Одлучио је стратег Орлова, Александар Брковић да овај меч почне са Белошем на средњем беку, док су лево били Младеновић и десно Радовановић. Већ у 17. минуту Орлићи су имали три гола вишка (5:2) и шансу да повећају предност, али је Ђукић промашио чист зицер. Шпанци су стрпљиво градили игру, нису журили, па су тако у 24. минуту смањили на гол заостатка, док су изабраници Брковића почели да бележе техничке грешке, а и концентрација у одбрани је била нешто слабија.

До краја првог дела игре се играло гол за гол, да би Орлићи на полувреме отишли са голом предности 9:8.

У првих пет минута другог дела игре Шпанци су направили серију 3:0 и преокренули резултат на 9:11! Узео је Брковић тајм аут не би ли мало тргао пулене, па је у 39. минуту Србија успела да ухвати прикључак и дође до изједначења 11:11.

Све до 47. минута Србија је јурила предност а онда је стигла поново до вођства, које није дуго трајало. Само минут касније Орлићи су имали играча више и седмерац који није реализовао Ђукић, да би исти играч после неколико тренутак поново довео Србију у вођство.

Последњих десет минута је било јасно да ће утакмица до краја бити борбена и неизвесна. У 56. минуту Шпанци први стижу до два гола вишка (18:20), али Младеновић погађа и поново враћа Србију у игру. Имали су Орлићи прилику да дођу до изједначења, али је Ранђеловић промашио у 58. минуту. Међутим, голман Цупара скида зицер, а на другој страни погађа поново Младеновић и уследило је ново изједначење – 20:20!

Шпанци су организовали напад, шутирали, али је сјајни Цупара и то одбранио и Србија је имала тридесет секунди за напад. Брковић је узео тајм аут и одлучио да уместо голмана на терен пошаље још једног играча. Комбиновали су Орлићи, али су се на крају спетљали, траљаво шутирали и утакмица је завршена нерешеним резултатом, који је одвео Шпанију у полуфинале.