Danci na korak od polufinala EP posle pobede nad Nemcima, potop Makedonije, Lazarov povredio koleno (VIDEO)

0

Duel osvajača olimpijskih medalja iz Rija 2016. pripao je zlatnim Dancima. Bronzani Nemci su se držali do 18:18 i isključenja Danca Madsa Mensaha Larsena u 49. minutu.

Tada je selektor Skandinavaca rešio da igra bez golmana, Mikel Hansen i Rasmus Lauge postigli su dva brza gola za 20:18, pet minuta pre kraja dva puta su imali i tri gola prednosi (23:20, 24:21), da bi tri minuta pre kraja čuvar mreže Nemaca Volf sa svog gola pogodio za 23:24.

Selektor Danaca rešio je da i dalje rizikuje, igra sa sedam igrača, isplatilo mu se, najbolji pojedinac na meču Hans Lindberg je sa desnog krila dao dva gola (26:23) i 80 sekundi pre kraja prednost je delovala nedostižno.

Ipak, Vincek posle kontre i Damke posle "leteće" kontre smanjili su na 25:26, a onda je i Hansen pogrešio u vođenju dve sekunde pre kraja, ali vremena da Nemci izjednače nije bilo.

Hans Lindberg sa devet i Mikel Hansen sa pet golova odskočili su kod Danaca, Niklas Landin je osbranio devet pokušaja rivala, kod Nemaca najbolji Julius Kin sa šest i Štefen Vajnhold sa pet golova, Andreas Volf je imao 11 odbrana.

Danci su maltene u polufinalu, mada im je bod neophodan da bi i matematički obezbedili bitku za medalje.

Makedonci su sa najviše bodova u svojoj grupi ušli u drugi krug, ali su sada daleko od polufinala, naročito posle igre prikazane protiv Španije. Rezultat 20:31 sve govori.

Uz to je Kiril Lazarov u 8. minutu povredio koleno i pitanje hoće li igrati do kraja turnira.

Manaskov i Stoilov postigli su po četiri gola za Makedoniju, Gurbindo sa šest, Sole i Figueras sa po pet najefikasniji kod Crvene furije, ali je ustvari najbolji bio golman Perez de Vargas sa 18 odbrana (49%).

Semafor druge runde Evropskog prvenstva:

Grupa 1 (Zagreb)

Preneseni rezultati: Francuska – Belorusija 32:25 (14:11), Francuska – Norveška 32:31 (15:17), Norveška – Belorusija 33:28 (15:12), Srbija – Švedska 25:30 (10:16), Srbija – Hrvatska 22:32 (9:14), Švedska – Hrvatska 35:31 (17:12).

18. januar: Srbija – Norveška 27:32 (17:17), Hrvatska – Belorusija 25:23 (15:12).

20. januar: Francuska – Švedska 23:17 (10:8), Hrvatska – Norveška 32:28 (17:15).

22. januar: Srbija – Francuska u 18.15, Švedska – Belorusija u 20.30.

24. januar: Srbija – Belorusija u 16, Švedska – Norveška u 18.15, Hrvatska – Francuska u 20.30.

Grupa 2 (Varaždin)

Preneseni rezultati: Španija – Češka 32:15 (16:9), Češka – Danska 28:27 (15:16), Danska – Španija 25:22 (14:13), Makedonija – Nemačka 25:25 (11:12), Makedonija – Slovenija 25:24 (11:11), Slovenija – Nemačka 25:25 (15:10).

19. januar: Nemačka – Češka 22:19 (9:10), Slovenija – Danska 28:31 (14:16).

21. januar: Nemačka – Danska 25:26 (9:8), Makedonija – Španija 20:31 (6:15).

23. januar: Slovenija – Španija u 18.15, Makedonija – Češka u 20.30.

24. januar: Slovenija – Češka u 16, Makedonija – Danska u 18.15, Nemačka – Španija u 20.30.