Почетна / Рукомет / Репрезентација

Орловима и Французи узели меру, бриљирао Карабатић, али Лука (ВИДЕО)

Изабраници селектора Јовице Цветковића држали се само фртаљ часа, а потом су већ до полувремена били у минусу седам голова

Србија – Француска 30:39 (12:19)

Загреб - Дворана: Aрена Загреб. Гледалаца: 1.700. Судије: Мартин Гјединг и Мадс Хансен (Данска). Седмерци: Србија 1 (1), Француска 4 (2). Искључења: Србија 10, Француска 6 минута. Црвени картон: Мијајло Марсенић (Србија) у 2. минуту. Семафор: 2:4 (7), 6:4 (11), 7:10 (17), 10:12 (20), 10:17 (28), 14:22 (35), 19:28 (43), 24:31 (48), 27:37 (55), 28:39 (58).

СРБИЈА: Шешум 1, Вујић, Ђукић 1, Бељански 4, П. Ненадић 6 (1), Радивојевић 1, Ђорђић, Н. Илић 4, Црноглавац, Јовановић 4, Зеленовић 7, Марсенић, Стевановић, Обрадовић 2, Цупара (5 одбрана), Иванишевић (7 одбрана,1 седмерац). Селектор: Јовица Цветковић.

ФРАНЦУСКА: Думолин (9 одбрана), Ремили 3, Лагард 1, Мем 2, Жерар 1 (4 одбране), Н. Карабатић 4, Мае 4, Абало 2, Сораиндо, Гигу, Л. Карабати 7ћ, Клер 1, Дипанда 3, Порт 2, Турна 2, Кошето 7 (2). Селектор: Дидије Динар.

Петнаестак минута држали су се Орлови, а онда су вишеструки олимпијски, светски и европски шампиони Французи додали гас и лако изашли на крај са Орловима - 39:30 (19:12).

Меч је почео са два груба фаула, Лука Карабатић је после само 25 секунди добио два минута казне збоф фаула над Зеленовићем, а после 117 секунди игре неповратно је ван терена морао Марсенић, по лицу је поклопио Маеа, а судије су му после гледања снимка дале црвени картон.

Бељански је са целог терена погодио празан гол Гала за 1:0, али узвратио је голман Француза Жерар на исти начин, погађали су Никола Карабатић, Мае (4:2)...

Уследило је неколико блиставих минута Орлова, серија 4:0 за предност 6:4 уз две ефектне контре Бељанског и Ђукића ("кокица").

У наредних шест минута узвратили су Триколори серијом 4:1. Покушавао је тада нешто да промени селектор Цветковић тајм-аутом, изменама, Обрадовић је играо пивота, а Ненадић лево крило.

Када је Србија пришла на 10:12 уследила су искључења Обрадовића и Ненадића у 69 секунди, Галски петлови су то искористили, постигли четири гола, повели 16:10 и најавили победу.

Потом су Динарови изабраници промашили контру, па још један зицер, а онда је Мае повећао предност на 17:10. Девет минута Орлови су били без гола, све док Илић није погодио с крила у 29. минуту (11:17).

У другом делу Цветковић је уместо Цупаре пред "стрељачки вод" послао голмана Иванишевића, који је у почетних неколико минута одбранио пет покушаја ривала, али је после био немоћан, јер су Французи голове давали углавном из контри и полуконтри.

Прославио се Лука Карабатић, најбржи је био у контрама, остајао небрањен, па је постигао седам голова што му је на крају донело епитет играча утакмице.

На крају је пречка и лош шут Дипанде спасио Орлове да не приме 40 голова, Илић је у контри са сиреном погодио за 30:39.

Семафор друге рунде Европског првенства:

Група 1 (Загреб)

Пренесени резултати: Француска – Белорусија 32:25 (14:11), Француска – Норвешка 32:31 (15:17), Норвешка – Белорусија 33:28 (15:12), Србија – Шведска 25:30 (10:16), Србија – Хрватска 22:32 (9:14), Шведска – Хрватска 35:31 (17:12).

18. јануар: Србија – Норвешка 27:32 (17:17), Хрватска – Белорусија 25:23 (15:12).

20. јануар: Француска – Шведска 23:17 (10:8), Хрватска – Норвешка 32:28 (17:15).

22. јануар: Србија – Француска 30:39 (12:19), Шведска – Белорусија 29:20 (16:11).

24. јануар: Србија – Белорусија у 16, Шведска – Норвешка у 18.15, Хрватска – Француска у 20.30.

Група 2 (Вараждин)

Пренесени резултати: Шпанија – Чешка 32:15 (16:9), Чешка – Данска 28:27 (15:16), Данска – Шпанија 25:22 (14:13), Македонија – Немачка 25:25 (11:12), Македонија – Словенија 25:24 (11:11), Словенија – Немачка 25:25 (15:10).

19. јануар: Немачка – Чешка 22:19 (9:10), Словенија – Данска 28:31 (14:16).

21. јануар: Немачка – Данска 25:26 (9:8), Македонија – Шпанија 20:31 (6:15).

23. јануар: Словенија – Шпанија у 18.15, Македонија – Чешка у 20.30.

24. јануар: Словенија – Чешка у 16, Македонија – Данска у 18.15, Немачка – Шпанија у 20.30.