Kragujevački Radnički se kroz baraž plasirao u Super ligu

1

Početak prvenstva je zakazan za prvu nedelju oktobra, a Radnički će u prvom kolu gostovati u Inđiji istoimenoj ekipi

Mladi Radnik – Radnički 1964 (Kg) 23:26 (9:7)

Velika Plana - Hala sportova. Gledalaca: 400. Sudije: Jovan Cvetković i Luka Petrović. Sedmerci: Mladi Radnik 2 (1), Radnički 5 (1). Isključenja: Mladi Radnik 12 min, Radnički 6 minuta.

MLADI RADNIK: Mitrović, Ristić 5, Paločević 1, Đorđević 2, M. Ninić 4, N. Ninić 3, J. Savić, D. Savić, Matić, Filipović 1, Živković, Kojić 7, Đorđević.

RADNIČKI 1964 (KG): J. Pojužina (18 odbrana), Đorđević 1, Radosavljević, Srećković, Kolak 6, Vasić 2, Todorović 2, Blagojević, Hasanović, Anja Vlašković, Mikić, Anastasija Vlašković, Petrović 2, Aleksić 5, Bjelak 6, Ž. Pojužina 2.

Rukometašice Radničkog 1964 su u baraž utakmici za popunu Super B lige savladale ekipu Mladog Radnika iz Radinca 26:23 i tako ostvarile istorijski uspeh plasmanom u savezni rang takmičenja.

Nije sve izgledalo kao što krajnji rezultat kazuje. Mlada i nedovoljna iskusna ekipa Radničkog je opterećena važnošću utakmice samo na početku stekla početno vođstvo pogotkom Jasmine Kolak.

Iskusnije rukometašice Mladog Radnika su brzo došle do svoje igre i kontrolisale rezultat tokom celog prvog poluvremena. Kragujevčanke su u ovom delu igre promašile čak četiri sedmerca, više kontranapada i zicera, a na odmor se otišlo vođstvom nominalnog domaćina rezultatom 9:7.

Ni početak drugog dela igre nije mnogo dobrog doneo rukometašicama Radničkog, koje su bile u konstantnom zaostatku od nekoliko golova sve do maksimalnih pet razlike (17:12, 42. minut).

U tim trenucima dolazi do velikog preokreta. Radnički pojačava agresivnost u odbrani, Jelena Pojužina spušta „roletnu“ na gol, sevnuli su prepoznatljivi kontranapadi i golom Nevene Aleksić sa penala (48. minut) dolaze do izjednačenja (18:18).

Od tog momenta na terenu je postojao samo jedan tim, Kragujevčanke su pokazale svoje pravo lice i u 56. minutu golom Ajlin Bjelak iz kontranapada dolaze do maksimalnih pet golova prednosti (20:25).

Do poslednjeg zvuka sirene su rutinski privele utakmicu kraju za konačnih 23:26 i početak velikog slavlja.

- Većini naših igračica ova utakmica je kruna dosadašnje karijere. Važnost i ono što ona donosi im je „skratila ruke“ i sputala ih da pokažu ono što znaju. Trebalo nam je dugo vremena da dođemo do svoje igre, agresivne odbrane i lake realizacije napada. Čestitam mojim devojkama na plasmanu u Super B ligu, zaslužile su predanim radom na treninzima. Posebno bih se zahvalio velikom broju navijača koji su došli da nas bodre, kao i svima u klubu koji su verovali u nas - poručio je šef stručnog štaba Rodoljub Kurandić.