Грамс одбранио шут Кукића за победу, Србија ремизирала са Русијом на старту СП

25

Сутра Орлови у 20.30 играју против светских првака Француза

Србија – Русија 30:30 (16:16)

Берлин - Дворана: Мерцедес Бенц арена. Гледалаца: 10.468. Судије: Л. Јорум и Х. Клевен (Норвешка). Седмерци: Србија 6 (4), Русија 11 (8). Искључења: Србија 10, Русија 8 минута. Семафор: 4:2 (7), 6:3 (10), 6:5 (12), 7:7 (15), 11:11 (22), 12:13 (24), 15:16 (29), 21:18 (36), 23:19 (39), 23:22 (41), 24:24 (46), 26:25 (50), 26:27 (53), 29:27 (57), 30:28 (58).

СРБИЈА: Пушица 3, Воркапић, Орбовић 1, Вујић 5, Веркић (3 одбране, 2 седмерца), Радивојевић 3, Д. Ненадић 2, Н. Илић 6 (4), Мошић, В. Илић, Николић 2, Кукић 4, Зеленовић 2, Марсенић 2 , Обрадовић, Цупара (4 одбране). Селектор: Ненад Перуничић.

РУСИЈА: Грамс (5 одбрана, 2 седмерца), Киселев 2, Шишкарјев 3 (2), Ковалев 3 (2), Евдокимов 1, Шкуринскиј 3, Деревен, Горпишин, Калараш 1, Осташченко, Дибиров 12 (4), Комогоров, Киреев (2 одбране), Житников 4, Фокин, Косоротов 1. Селектор: Едуард Кокшаров.

На старту Светског првенства у Данској и Немачкој Србија је ремизирала са Русијом (30:30). Имали су Олрови 35 секудни за последњи напад, али је голман Баћушки сјајно одбранио покушај нашег средњег бека.

Почетак помало чудан, четири напада и четири седмерца за Русију, први је промашио Шишкарјев, потом је два погодио Ковалев, а онда му је трећи одбранио Веркић. За то време наш напад одличан, па и са два играча мање, јер су већ на старту искључени Немања Илић и Вујић, отуда и предност 4:2, па 6:3 после десет минута игре.

Судије су заузеле критеријум фаул=седмерац, бар када су Руси били у нападу, за четврт часа игре имали су седам седмераца, два је одбранио Веркић, један су промашили, али су се држали, а онда је коначно и руски голман дошао до одбрана, и то две везане, Киреев, који је између статива одменио Грамса, а Житников је "пробио" Веркића у контри за прву предност Баћушки (13:12) у 24. минуту.

Потом су до полувремена Руси стално били у предности, али су Орлови у последњем нападу успели да изједначе, пробао је Пушица кроз шуму руку и ногу, изблокиран је, но лопте се докопао дебитант Николић и са шест метара је погодио за 16:16.

Почетком другог полувремена били су брзоплети Руси, две грешке кажњене су брзопотезно, Орлови су дошли до три гола предности после контре Радивојевића и шута на празан гол (21:18). Убрзо је и капитен Немања Илић са седмерца донео највећу предност (23:19).

Одмах је затражио минуту одмора селектор Руса Кокшаров. Уродио је плодом одмор за Баћушке, серијом 3:0 су се за два минута "вратили" у меч (22:23). После једне у низу грешака Орлова уследила је контра Руса и гол Шишкарјева за 24:24 на 14 минута пре краја.

На 26:25 капитен Немања Илић је промашио контру, одбранио му је Грамс, на 26:26 поново је Грамс изашао као победник, зауставио је седмерац Вујића, па је Косоротов у наредном нападу вратио предност Баћушкама (27:26).

Уследила је добра акција Кукића, а онда је и Ненадић упутио "бомбу" по средини за повратак резултатске предности (28:27). На другог страни шут Шишкарјева са крила одбранио је ногом Цупара. Перуничић је узео минуту одморам, а Вујић је голом донео два гола вишка (29:27).

Када је Кукић погодио за 30:28 Дибиров је повредио Зеленовића, а онда је Рус дао гол у контри. Зеленовић није могао да настави меч два минута пре краја, заменио га је Орбовић, одмах је десни бек исхитрено шутирао у нападу, а Дибиров је са седмерца изједначио (30:30).

Уследила је грешка Орлова, онда је у контри Житников направио пробијање у контри 35 секунди пре краја. На другој страни Кукић је пробио, али је Грамс шпагом сјајно одбранио.

Остало је Русима осам секунди за последњи напад, тајм-аут је "дао" последњу акцију, али је лоше организована.

Сутра Орлови у 20.30 играју против светских првака Француза.

Семафор Светског првенства - Немачка/Данска (1. коло):

А група:

Немачка – Кореја (Јужна и Северна) 30:19 (17:10)

Србија – Русија 30:30 (16:16)

Француска – Бразил 24:22 (16:13)

Kоментари (25)

Srbija!

Gledao sam prvo poluvreme.Bravo momci!Idemo dalje.

Publika

Da su ovi sa Arene uvek prenosili utakmice reprezentacije imidž rukometa u Srbiji bi bio duplo bolji a pogotovo kad su medalje bile 2012/13. A ne ovi Strajnić i Kovinjalo katastrofe. Čak i sad kad po zadatku trebaju da budu pozitivni oni su žalosne sove. Mrtvaci.

Hvala!

Hvala Areni sport sto prenose svetsko prvenstvo. Samo da ne slusam Strajnica sa rts-a. A oba komentatora Arene sa puno emocija rade dobro svoj posao. Rukometasi svaka cast na borbenosti. Zao mi je sto niste pobedili. Kukicu nema veze za promasaj. Tako se postaje igrac. Vreme je pred tobom. Jos jednom rukomerasi svaka cast!

no coment

Ovi samoproklamovani strucnjaci sa arene_??? Neznam sta je gore, dal oni ili Strajnic. Mi komentatorze za rukomet odavno nemamo.

Nema na cemu

@no coment - odlican komentar. Momci su toliko ostrasceni i neobjektivni prilikom prenosa da je to vrlo lose. Navijati i biti naklonjen reprezentaciji, naravno i uvek. Napred Srbija! Ali ovakvi komentari, ovoliko doza subjektivnosti, ostrascenosti, iskriviljivanja stvarnosti, zaista nije dobra.

Flojd

Ne znam se piše odvojeno. A đovakav komentar je mogao da napiše samo Peđa Strajnić ili njegov bliski rođak ili neko ko rukomet nikad gledao nije.

Бари

Браво Србијо,требали смо после свега виђеног да победимо али ни ово није лоше. Идемо даље! СРБИЈААААААА

Kompliment

Gde li su dezurni pljuvaci reprezentacije... U svakom slucaju svaka cast momci, samo tako nastavite

Grobari

Ceka Visekruna sutra Francuze. A onda potpis Mika, Zika, Pera i pljuvacina.

Zmago

Nema pljivaca, samo je utakmica bila na nivou beton lige. Odavno smesniji rukomet na tom nivou nisam video

Jura

Vi ste Srbi šou program. Pljuvali ste medalje kad ste osvajali 2012 i 2013 a sad bi da slavite bod protiv zalosne Rusije??? Zato sto je takva atmosfera u medijima??? Pa kod nas ste dobili Svedsku pravili euforiju a bili trinaesti i isto su svi znali da niš nećete uraditi!!!

Tibor

A ti si ga igrao bolje, jel?

Zmago

Jok ti si)))

pa

Tu smo, ne brini se, kad nas demoliraju Nemci i Francuzi i kada ne odemo na evropsko videcete i vi da pljuvanje nije zbog pljuvanja vec zbog nedostatka kvalitetnih kadrova u reprezentaciji. Imamo daleko boljih trenera od Perunicica, kao i rukovodilaca u vrhu saveza. Momcima svakako kapa dole za izgaranje na terenu, nisu oni krivi za ocajnu taktiku i sto se radi bez vizije u reprezentaciji koja vec godinama menja trenere kao na traci, ali ocajno pocete kvalifikacije za evropsko i remi sa ekipom slabijom od nas NISU uspesi.

Kaćani

Sasvim solidan početak samo napred momci!

.......

Sudije su navlačile za Ruse celo vreme.Katastrofa od sudjenja,a našima igračima svaka čast

rus

Nijedna odluka nije bila pogrešna. To što ti veruješ komentatoru RTS-a ne znači da su sudije oštetile Srbiju.

El grande Serbia

Bravo momci svaka cast pokazali ste pacovima koji komentarisu u negativnom kontekstu kako se bori i kako se igra, sve je ovo sport danas nismo imali srece idemo dalje ajmo Srbija!

Марко

Тако се брани грб на грудима. Само дајте све од себе и нико нема право било шта да вам замери!

sportista

Mnogo su utakmica odigrali medjusobno- Rusija i Srbija. Ovo je valjda najgora utakmica koju su ikada odigrali.Veliku sansu imala je Srbija kada je povela sa 4 razlike i kada su nam posle tajmauta Koksareva za samo 30 sekundi dali dva gola. Tu je nasselektor mnogo zakazao kao i dva minuta pre kraja kada sm vodili sa 2 razlike a Rusi su odma izjednacili i umalo pobedise.

Plok

Koliko novinara imamo na SP? Pogledajte RTL! Za nekoliko godina muški rukomet će biti na nivou ženskog. U Srbiji niko bre ne zna da se igra SP i da mi učestvujemo.

RS

Dobro je ,cestitke na borbenosti .Dajmo maksimum pa sta bude.

ljubo

ja da sam selektor ja bih im pred francuze govorio da su oni priznali kososvo ,da su ponizili srbiju na proslavi 100g od WWI ,da igaju i za srbe sa kosova srpske crne gore hrvatske kojima je svaka pozitivna rec o srbiji u svetu mali plamicak koji ih drzi i daje snagu i veru za tezak zivot dalje ,odrzao bih im takav ratnicki govor da bi on bio taj prelomni momenat da se dobiju francuzi i svako sledeci

Sreca

Sreca nasa da nisi selektor

Božo Sušec

Komentator RTS-a pola utakmice Bogdana Radivojevića zove Bogdanović! Nevidjena neznalica i Žalosna Sova!!!