Почетна / Рукомет / Репрезентација

Грамс одбранио шут Кукића за победу, Србија ремизирала са Русијом на старту СП

Сутра Орлови у 20.30 играју против светских првака Француза

Србија – Русија 30:30 (16:16)

Берлин - Дворана: Мерцедес Бенц арена. Гледалаца: 10.468. Судије: Л. Јорум и Х. Клевен (Норвешка). Седмерци: Србија 6 (4), Русија 11 (8). Искључења: Србија 10, Русија 8 минута. Семафор: 4:2 (7), 6:3 (10), 6:5 (12), 7:7 (15), 11:11 (22), 12:13 (24), 15:16 (29), 21:18 (36), 23:19 (39), 23:22 (41), 24:24 (46), 26:25 (50), 26:27 (53), 29:27 (57), 30:28 (58).

СРБИЈА: Пушица 3, Воркапић, Орбовић 1, Вујић 5, Веркић (3 одбране, 2 седмерца), Радивојевић 3, Д. Ненадић 2, Н. Илић 6 (4), Мошић, В. Илић, Николић 2, Кукић 4, Зеленовић 2, Марсенић 2 , Обрадовић, Цупара (4 одбране). Селектор: Ненад Перуничић.

РУСИЈА: Грамс (5 одбрана, 2 седмерца), Киселев 2, Шишкарјев 3 (2), Ковалев 3 (2), Евдокимов 1, Шкуринскиј 3, Деревен, Горпишин, Калараш 1, Осташченко, Дибиров 12 (4), Комогоров, Киреев (2 одбране), Житников 4, Фокин, Косоротов 1. Селектор: Едуард Кокшаров.

На старту Светског првенства у Данској и Немачкој Србија је ремизирала са Русијом (30:30). Имали су Олрови 35 секудни за последњи напад, али је голман Баћушки сјајно одбранио покушај нашег средњег бека.

Почетак помало чудан, четири напада и четири седмерца за Русију, први је промашио Шишкарјев, потом је два погодио Ковалев, а онда му је трећи одбранио Веркић. За то време наш напад одличан, па и са два играча мање, јер су већ на старту искључени Немања Илић и Вујић, отуда и предност 4:2, па 6:3 после десет минута игре.

Судије су заузеле критеријум фаул=седмерац, бар када су Руси били у нападу, за четврт часа игре имали су седам седмераца, два је одбранио Веркић, један су промашили, али су се држали, а онда је коначно и руски голман дошао до одбрана, и то две везане, Киреев, који је између статива одменио Грамса, а Житников је "пробио" Веркића у контри за прву предност Баћушки (13:12) у 24. минуту.

Потом су до полувремена Руси стално били у предности, али су Орлови у последњем нападу успели да изједначе, пробао је Пушица кроз шуму руку и ногу, изблокиран је, но лопте се докопао дебитант Николић и са шест метара је погодио за 16:16.

Почетком другог полувремена били су брзоплети Руси, две грешке кажњене су брзопотезно, Орлови су дошли до три гола предности после контре Радивојевића и шута на празан гол (21:18). Убрзо је и капитен Немања Илић са седмерца донео највећу предност (23:19).

Одмах је затражио минуту одмора селектор Руса Кокшаров. Уродио је плодом одмор за Баћушке, серијом 3:0 су се за два минута "вратили" у меч (22:23). После једне у низу грешака Орлова уследила је контра Руса и гол Шишкарјева за 24:24 на 14 минута пре краја.

На 26:25 капитен Немања Илић је промашио контру, одбранио му је Грамс, на 26:26 поново је Грамс изашао као победник, зауставио је седмерац Вујића, па је Косоротов у наредном нападу вратио предност Баћушкама (27:26).

Уследила је добра акција Кукића, а онда је и Ненадић упутио "бомбу" по средини за повратак резултатске предности (28:27). На другог страни шут Шишкарјева са крила одбранио је ногом Цупара. Перуничић је узео минуту одморам, а Вујић је голом донео два гола вишка (29:27).

Када је Кукић погодио за 30:28 Дибиров је повредио Зеленовића, а онда је Рус дао гол у контри. Зеленовић није могао да настави меч два минута пре краја, заменио га је Орбовић, одмах је десни бек исхитрено шутирао у нападу, а Дибиров је са седмерца изједначио (30:30).

Уследила је грешка Орлова, онда је у контри Житников направио пробијање у контри 35 секунди пре краја. На другој страни Кукић је пробио, али је Грамс шпагом сјајно одбранио.

Остало је Русима осам секунди за последњи напад, тајм-аут је "дао" последњу акцију, али је лоше организована.

Сутра Орлови у 20.30 играју против светских првака Француза.