Почетна / Рукомет / Репрезентација

Орлови грешкама поклонили победу Бразилу

Србија сутра у 18 часова игра против Кореје, која на Светском првенству игра са играчима из јужног и северног дела земље

Србија – Бразил 22:24 (11:14)

Берлин - Дворана: Мерцедес Бенц арена. Гледалаца: 10.211. Судије: Мартин Гјединг и Мадс Хансен (Данска). Седмерци: Србија 2 (2), Бразил 2 (1). Искључења: Србија 12, Бразил 6 минута. Семафор: 3:2 (6); 3:9 (18), 6:13 (26), 8:14 (29), 12:14 (31), 13:18 (38), 18:22 (52), 21:22 (55), 21:23 (59).

СРБИЈА: Пушица 1, Воркапић, Орбовић 1, Вујић 1, Веркић (4 одбране), Радивојевић 5, Д. Ненадић 2, Н. Илић 4 (2), Мошић 1, В. Илић, Николић, Кукић 1, Милић 1, Марсенић 5, Обрадовић, Милосављев (10 одбрана, 1 седмерац). Селектор: Ненад Перуничић.

БРАЗИЛ: Е. Тешеира, Валадао 1, Толедо 5, Сантос 2, Позер 1, Борхес 4 (1), Чиуфа 4, В. Тешеира 1, Новаис, Понсиано, Лангаро 4, Нантес, Терчариол (9 одбрана), Хакбарт 1, Алмеида (5 одбрана), Родригес 1. Селектор: Вашингтон Силва.

После ремија са Русијом, и дебакла против бранилаца светске круне Француске, уследио је још један лош меч Орлова, у ком су на крају могли и до ремија, али су још једном грешком у финишу поклонили победу Бразилу - 22:24.

Прво полувреме очајно, уствари почетних двадесетак минута, разбранили су Ненадић и дружина Терчариола, скидао је зицере на траци, а индиспонирани Вујић и остали су низали грешке, нису помагале ни честе измене селектора, те су Бразилци повели 14:8 услед "12 сушних минута Илића и дружине".

Једино је сам финиш првих пола сата био задовољавајућ, нешто боља одбрана, контре, три гола у мрежи Бразила за подношљивих -3 на полувремену,

Наставак је кренуо новим голом, па приликом да се приђе и на -1, али је дебитант, млађани десни бек Металопластике Милић, дао лопту у руке ривалу и ту је кренула нова серија Бразила. Кариоке су дошле до 18:13.

На срећу разбранио се потом Милосављев, нарочито у финишу када се стизао резултат, и на 21:22 је одбранио два шута, од чега једну контру ривала. Но, ни то није помогло.

На 21:22 три прилике је имала Србија да изједначи, пред последњу је селектор Перуничић узео и минут одмора, али је уследио још један напад окончан техничком грешком, поново Вујића, коме ништа није ишло од руке.

Толедо је погодио на празан гол за 23:21, узвратио је брзо Марсенић за 22:23, али су последњи напад имали ривали. Минут одмора, организован напад, и смирен, на нашу раширену одбрану, гол Лангара осам секунди пре краја запечатио је судбину Орлова.

Сутра Орлови у 18 часова играју против Кореје, која на Светском првенству игра са играчима из јужног и северног дела земље.