Srbija moćna u Belgiji, za siguran prolaz na EP neophodna pobeda nad Švajcarskom od šest razlike

10

Orlovima na ruku išla pobeda Hrvata nad Švajcarcima u Cugu pred 6.135 navijača

Belgija – Srbija 26:37 (10:20)

Leuven - Dvorana: Filip. Gledalaca : 1.000. Sudije: Jonas Eliason i Anton Palson (Island). Sedmerci: Belgija 5 (5), Srbija 6 (6). Isključenja: Belgija 6, Srbija 12. minuta. Crveni karton: Ivan Mošić (Srbija) u 57. minutu, Nikola Crnoglavac (Srbija) u 60. minutu. Semafor: 0:3 (3), 3:8 (10), 5:13 (20), 6:16 (24), 15:26 (41), 21:32 (52), 22:34 (55), 23:37 (57).

BELGIJA: Letens, Oms, Spuren 2, Melders, Dević 4, Robins 2, Plesers, Dans 4, D. Kedžiora 7, B. Kedžiora 1, Vankosen 3, Bolars 1, Dhanis, Ćerimi 1, Kolman, De Bojle 1.

SRBIJA: Pušica 1, Vujić 3, Krsmančić, Crnoglavac, Pešić 1, Radivojević 8, N. Ilić 7 (3), Mošić 2, Ilić V 4, Kukić, Zelenović 6, Sretenović 1, Marsenić 2, Živković 2, Ivanišević, Milosavljev (9 odbrana)

Reprezentacija Srbije ubedljivo je porazila selekciju Belgije 37:26 (20:10) u petom kolu Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. i tako na najbolji mogući način najavila spektakl u Novom Sadu u nedelju, kada će se u direktnom obračunu sa Švajcarcima (18 časova) odlučivati o plasmanu na turnir koji će se po prvi put narednog januara održati u tri zemlje - Norveškoj, Austriji i Švedskoj.

Ozbiljan pristup od samog starta izabranika selektora Nenada Peruničića dao je rezultat pa su Belgijanci već nakon 10 minuta morali da zatraže tajm-aut pri rezultatskom minusu 8:3. Čvrsta odbrana sa Pušicom i Marsenićem u sredini, raspoloženi Dejan Milosavljev na golu (devet odbrana u prvom poluvremenu) i raspucani Nemanja Zelenović u bekovskoj liniji, postavili su veoma brzo Belgijance u podređeni položaj.

Na +10 čekalo se do 24. minuta, kada je Zelenović pogodio za 16:6 što je i ostala najveća prednost do poluvremena.

Dao je šansu selektor Peruničić svima u drugom poluvremenu, a to se nije odrazilo na rezultat. Motivisani Bogdan Radivojević pogodio je za 28:17 u 44. minutu, a mrežu Belgijanaca do kraja su rešetali i Pešić, Vanja Ilić...

Pobeda nad Švajcarskom od šest razlike u poslednjem kolu donosi prolaz na EP sa drugog mesta u grupi, jer su večeras Hrvati slavili nad Sajdžijama u Cugu 33:28.

Makedonci se plasirali na Evropsko prvenstvo 2020.

Rukometna reprezentacija Severne Makedonije obezbedila je plasman na Evropsko prvenstvo 2020, pobedom nad Turskom od 26:25 (11:13) u pretposlednjem kolu kvalifikacija.

U utakmici koja je odigrana u turskom gradu Eskišehir makedonski rukometaši su pobedu obezbedili u poslednjem sekundu, kada je golman Nikola Mitreski odbranio šut protvničkog napadača iz slobodnog udarca sa devet metara.

U igri punoj oscilacija makedonski rukometaši su pobedili zahvaljujući većem iskustvu i brojnim tehičkim greškama turskih igrača, koji nisu iskoristili 17 odbrana golmana Joniza Osmusula.

Najbolji strelac u makedonskom timu bio je Kiril Lazarov sa sedam golova, a u turskom Doruk Pelivan sa 10 pogodaka.

Reprezentacija Severne Makedonije u nedelju u poslednjem kolu igra protiv Grčke i eventualnom pobedom bi osigurala prvo mesto u grupi 3, u  kojoj trenutno Island zauzima drugo mesto.