Почетна / Рукомет / Репрезентација

Пораз рукометашица од Црне Горе, повреда Катарине Томашевић

Женска рукометна репрезентација Србије заузела је шесто место на Светском првенству у Јапану, пошто је у борби за пету позицији изгубила од Црне Горе 28:26 (13:12)

Србијa је боље отворила меч серијом 6:2 која је окончана голом Сање Радосављевић у 12. минуту. Брз центар Црногорки и ратоборна одбрана донели су им преокрет, па је четири минута пре краја првог дела резултата био 12:8.

До краја полувремена Трифуновић и Јањушевић у бековској постави смањиле су заостатак на један гол.

У наставку је виђена изједначена борба, играло се гол за гол све до 45. минута када Црна Гора прави серију од 3:0 и ту предност успешно је одржавала.

У финишу меча српске рукометашице успеле су да дођи на гол заостатка, али је голманка Црне Горе забележила две важне одбране, које су омогућиле тријумф ривалу.

Најефикаснија у тиму Србије била је Јована Стоиљковић се пет голова, а Јелена Трифуновић постигла је један мање.

У победничком тиму најбоља је била Ема Рамусовић са четири постигнута гола, а истакла се и голманка Марта Батиновић са осам одбрана.

Изабранице Љубомира Обрадовић играће у доигравању за пласман на Олимпијске игре, на којима је репрезентација последњи пут учествовала као СФРЈ 1988. године у Сеулу.

Ривали Србије за одлазак у Токио следеће године биће бронзана селекција са СП, Мађарска и селекција Кине.

Квалификациони турнири за Олимпијске игре одрžаће се од 20. до 22. марта наредне године.