Муса после 80 минута одвео Хрватску у финале ЕП, ривал Шпанија (ВИДЕО)

11

Драма, 80 минута игре у Стокхолму и на крају трећа прилика за Шаховничаре да се коначно попну на европски трон

У старој народној "Муса је одр`о јарца", а у Стокхолму у полуфиналу Европског првенства Муса је "одр`о" Норвежане. Како? Голом шест секунди пре краја четвртог петоминутног продужетка!

Светски вицешампиони Норвежани, који никада нису освојили европско одличје, а само су 2016. ушли међу четири и бронзу изгубили управо од Хрватске (24:31) остали су без финала, док се се Шаховничари, власници два европска сребра и три бронзе, пласирали у трећи окршај за злато (2008, 2010, 2020).

Битка титана, али изнурених у продужецима. Успорено је у додатних четири пута по пет минута деловао напад оба тима, вукли су се, стога су и акције лоше завршаване, грешкама, промашајима, ређе головима.

Пресудило је последњи петоминутни продужетак, у коме до краја није било голова, дуже од пет минута је на семафору стајало 28:28.

Погрешио је Дувњак, приликом дриблинга ногу ударио ногом и пружио прилику Викинзима да голом овере финале. Потегао је 13 секунди пре краја Хоханесен са средине и погодио стативу, пружио Хрватима шансу да у контри славе. Оклевали су да направе фаул Норвежани, обило им се то о главу, лопту је на црти добио Жељко Муса, окренуо се као на плесу и послао лопту испод ногу голмана Бергеруда - 29:28. Славље је почело, скакутао је селектор Хрвата Червар, тај вешти мали дедица, није знао кога пре и јаче да загрли.

Сагосен са 10 голова најбољи код Викинга, по четири дали су Гулеруд, Јоханесен и Танген, Бергеруд је имао 14 одбрана.

Код Хрвата осам голова Дувњака, шест Марића, четири Хорвата, а Муса, па 1/1 - стопостотан. Марин Шего је одбранио 11 удараца.

Шпанија, бранилац титуле, лако је изашла на крај са Словенијом у полуфиналу, што резултат и не говори (34:32).

После двадесетак минута игре Црвена фурија је дошла до +4 и лако их одржавала, па и увећавала, до пред сам крај, када је Словенија дошла на гол минуса, а онда је под претњом пасивног напада 13 секунди пре краја Дујшебаев погодио за крај нада ривала.

Фернандез, Ентрериос и Дујшебаев постигли су по шест голова, код Словеније Доленец седам, Јанц шест, Благотиншек пет.

Семафор полуфинала Европског првенства:

Хрватска - Норвешка 29:28 продужеци (12:10, 11:13, 1:1, 2:2, 2:2, 1:0)

Cro boy

Ajmo Hrvatska do zlata, Lino, duvnjak legende, a poseban pozdrav Hercegovcima u ekipi

BESRAMNI PERUNIČIĆ CRNOGORSKI KOMITA

Da su nam igrali svi igrači koji su trebali osvojili bi najmanje bronzu i sa Vranješom na čelu. Ovako žal za rukometom koji nam je sputan radi ljudi koji ga vode. U najačim sastavima hrvati nisu bolji od nas a da ne pričamo crnogorske usta... Sramota je ko vodi savez i ko je trener.

Sima

Potpisujem

Las

Istina je da je Savez katastrofa i da nam uspesno vuce rukomet pod zemlju, ali vi nemate pojma ni o rukometu, ni o sportu uopste!

Sigi

Kakav Musa, Duvnjak kao u najboljim danima pa i vise. Odrzao je cas rukometa, odbranu igra najbolje na svetu, a napad pametno i strpljivo kako treba protiv norvezana. DOKTORSKI

Мм

Најјаче је што све самозване легенде и ови што сад воде савез као и неки рукометни новинари за све Черварове медаље мисле да су случајне:))) и да појма нема. А притом нико од њих ништа никад направио осим ових пар али и они као играчи. Кад је споменут Чегвар пре нешто година да води Србију, дигла се кука и мотика. Али не зато што је Хрват (можда ни то било згодно за галаму) него што "ми" имамо боље тренере. Дигла се тренерска организација Покрајац сви живи тада:))).

Mrdjenovic

Dosta bre Vise sa tutama mutama pokrajcima i ostalim djedovim

Produzetak...

Ne postoje u rukometu cetiri produzetka vec dva produzetka a oni se sastoje od dva poluvremena po 5 minuta...