Želja brži od sirene, Voša slavila u Pančevu

10

Uzbudljiva završnica derbija na Nišavi

Železničar - Metaloplasatika 34:33 (18:15)

Niš – Sala OŠ „Mika Antić”. Igrao bez prisustva gledalaca. Sudije: Milosavljević i Trivković (Beška). Sedmerci: Železničar 4 (1), Metalopalstika 3 (3). Isključenja: Železničar 12, Metaloplastika 10 minuta.

ŽELEZNIČAR 1949: Matović, Boj. Radivojević 2, D. Stojanović, Arizanović, Petrović 6, Bor. Radivojević 1, Milosavljević 7, Anđelković 5, Đorđević, A. Stojanović 4, Jestrović, Egić 5, Antić, Pavlović 4 (1), Kocić.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 2, Vorkapić 6, Jevtić, Pisarić 7, Srdanović 5, Lisica 2 (2), Milovanović, Trifunović, Bomaštar, Antonijević, Ivanić 1, Babić 4 (1), Todorović, Brajović 6.

Igrač utakmice: Miroslav Kocić (Železničar).

Semafor: 10:5 (13), 11:8 (17), 15:12 (24), 17:14 (27), 19:18 (36), 22:19 (40), 25:23 (46), 28:24 (49), 29:28 (53), 31:31 (57), 31:33 (58).

Šabački duel dva tima završen je remijem, a ništa manje uzbudljiva završnica nije bila ni u niškom obračunu Železničara i Metaloplastike (34:33).

Trebalo je dosta Šapčanima da uđu u ritam, dobro su se oznojili i uložili dosta energije da stignu prednost domaćih, koja je u prvom delu igre išla do pet golova.

Vorkapić i društvo su u poslednjoj trećini prvog dela igre uspevali da spuste prednost Nišlija najviše do tri gola.

Već otvaranje drugog poluvremena nagovestilo je da će u tom meču tek biti vatre. Gosti su u 36. minutu preko Babića uspeli da se primaknu na gol zaostatka imali priliku i za izjednačenje, ali se iskusni Miroslav Kocić isprečio u toj nameri.

Upravo Kocić će u narednim minutima izrasti u junaka meča zaustaviviši sve što je i kad je trebalo.

Ne treba zaboraviti ni čuvara mreže Šapčana Bomaštara koji je imao dobre periode, naročito u poslednjih desetak minuta.

Domaći, uprkos nepreciznosti sa sedam metara, uspevali su da održavaju prednost sve od gol, dva sve do ulaska u poslednjih pet, šest minuta meča.

Šapčani su iskoristili naredne minute i serijom 4:0 preokrenuli su rezultat, koristeći brzinu Vorkapića, uz precizne Pisarića i Srdanovića.

Međutim, isključenje Marka Jevtića u 59. minutu, omogućili su Nišlijama da se 45 sekundi pre kraja meča vrate u egal golovima Anđelkovića, a Milosavljević stavio tačku na i u pobedi Nišlija u poslednjim sekundama.