Почетна / Рукомет / Супер лига

Брајовић са седмерца за тријумф Металопластике против Партизана (ВИДЕО)

Драма у Шапцу припала домаћину

МЕТАЛОПЛАСТИКА – ПАРТИЗАН 27:26 (14:17)

Шабац – Сала Гимназије. Играно без присуства гледалаца. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Металопластика 2 (2), Партизан 4 (1). Искључења: Металопластика 12, Партизан 16 минута.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Додић, Воркапић 3, Јевтић 1, Писарић 2, Срдановић 5, Миловановић, Бомаштар (10 одбрана, седмерац), Антонијевић, Иванић 1, Радисављевић ( 1 одбрана), Ђукић, Митровић 4, Бабић 1, Тодоровић 2, Брајовић 8 (2).

ПАРТИЗАН: Михајлов, Драговић, Бајчета 2, Ласица 1, Грубић, Ивановић 8 (1), Трнавац (7 одбрана), Мандић 4, Мићић 1, Гудурић, Димитријевић 6, Максић 4, Пижурица, Бојанић, Нешић, Милић (3 одбране).

Играч утакмице: Војислав Брајовић (Металопластика).

Семафор: 3:2 (5), 4:5 (10), 6:9 (14), 8:9 (18), 12:15 (27), 17:17 (34), 20:18 (39), 22:19 (44), 22:23 (48), 25:24 (54), 26:26 (58).

Драма и неизвесност до последњих секунди дуела у Шапцу како и приличи доигравању за титулу, на крају славље домаћих – 27:26 (14:17).

Црно-белима је припао први део игре. Већ после десетак минута изабраници Ненада Максића су имали резултатску предност, на одмор отишли и са три гола у плусу.

Међутим, Шапчани су кренули у офанзиву одмах после предаха. Изгубљене лопте прво Мићића, потом Димитријевића, уз заустављен шут Ивановићу, врло брзо су казнили прво Брајовић шутем да дистанце, потом и два брза гола Срдановића и Воркапића (17:17).

Писарић и Воркапић су аутори вођства тима Веселина Вуковића (20:18), а Лука Митровић је половином другог дела игре подигао и на 22:19.

У серији искључења која су уследила на обе стране, боље су се снашли црно-бели и преко Мандића, два пута Максића, потом и Бајчете начинили серију 4:0.

У последњих десетак минута играло се гол за гол и било је то више међусобно испитивање стрпљења и концентрације.

У 58. минуту почео је расплет. Бајчета је погодио за 26:26, потом скривио и седмерац над Писарићем  који је Брајовић претворио у погодак, а  у последњем нападу Партизана шут Димитријевића завршио је покрај гола.