Почетна / Рукомет / Супер лига

КУП ”БРАНИСЛАВ ПОКРАЈАЦ”: Лале и Шапчани за пехар

Бранилац трофеја лако до финала, Металопластика боља од Нишлија

Раднички – Војводина 18:30 (8:13)

Дворана Смедерево. Играно без присуства гледалаца. Судије: Секулић и Јовандић (Панчево). Седмерци: Раднички 2 (2), Војводина 3 (3). Искључења: Раднички 10, Војводина 14 минута.

РАДНИЧКИ: Гемаљевић (14 одбрана), Стошић, Баруџић 1, Мутавџић, Петровић, Добросављевић 2, Касаловић 1, Кнежевић, Стевановић, Л. Ђерић 2, Станојев 1 (1), Богдановић 6, Ш. Ђерић, Утвић 1, Вуковић 4 (1), Продановић.

ВОЈВОДИНА: Куртеш 2, Милић 1, Мирковић 2, Прибак, Вуковљак 4, Веркић (2 одбране), Миљковић, Миленковић 3, Подунавац, Арсенић 2 (9 одбрана), Рађеновић 3, Ратковић 2, Станковић 1, Николић 5 (3), Шотић 2, Бабић 3.

Играч утакмице: Миљан Вуковљак (Војводина).

Семафор: 4:5 (9), 4:11 (17), 8:12 (25), 9 (15) 34, 14:26 (53), 17:30 (59)

Према очекивању, Новосађани су остварили победу и изборили визу за финале Купа Србије које се игра у недељу од 18 часова.

Серију погодака отворили су Немања Ратковић и Јовица Николић, а онда је Лука Ђерић искористио два играча вишка и свој тим приближио на гол заостатка (4:5).

Тргле су се Лале, додатни стимуланс био је и погодак голмана Луке Арсенића који је преко целог терена погодио празну мрежу Крагујевчана.

Исту ситуацију поновио је и у 34. минуту, после чега је уследила серија од 6:0 новосадског тима која их је одвела на +11 (14:26).

То је била прилика да тренер Борис Ројевић пружи шансу и момцима с мањом минутажом.

У пораженом тиму истакли су се Богдановић и Вуковић као и голман Јанко Гемаљевић добрим интервенцијама спречавајући ривала да оствари још убедљивији тријумф.

Железничар 1949 - Металопластика  29:32 (13:17)

Дворана Смедерево. Судије: Горан Ковач (К. Митровица), Срђан Милосављевић (Звечан). Седмерци: Железничар  1949 2 (1), Металопластика: 6 (5). Искључења: Железничар 1949 8, Металопластика 8 минута.

ЖЕЛЕЗНИЧАР 1949: Матовић, Радивојевић 2, Д. Стојановић, Станојевић 1, Петровић 1, Радивојевић 1, Ристић, Милосављевић 3, Анђелковић 8, Стошић (одбрана, седмерац), Спасић 2 (1), А. Стојановић 4, Антић, Тркуља 1, Миловановић 6, Коцић (12 одбрана).

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Додић 3, Воркапић, Јевтић, Писарић 4, Срдановић 4, Миловановић, Бомаштар (4 одбране, седмерац), Антонијевић, Иванић, Радисављевић (6 одбрана), Ђукић 4, Митровић 3, Бабић 5, Тодоровић, Брајовић 9 (5), Дошен.

Играч утакмице: Војислав Брајовић (Металопластика).

Семафор: 6:6 (12), 8:10 (20), 12:17 (30), 18:24 (42), 20:27 (47), 28:29 (58)

Очекивања да ће други полуфинални сусрет бити неизвеснији нису се обистинила.

Само на почетку утакмице виђен је резултатски егал, а онда су голом Бабића, Шапчани први пут одлепили да би у 24. минуту свој тим Брајовић одвео на +5.

До одласка на одмор играо се гол за гол, а уз звук сирене Миловановић је ублажио вођство противника.

Наставак је почео у знаку Металопластике која је након контре Додића отишла на +7 (14:21), а онда је у 56. минуту Петровић најпре смањио на три гола заостатка, да би Анђелковића потом и Радивојевић уз одбране Коцића свој тим приближили на гол заостатка.

У узбудљивој завршници Миловановић је промашио, Митровић погодио а иако са два играча мање, Писарић је оверио победу и славље Шапчана.