Почетна / Рукомет / Супер лига

АРКУС ЛИГА: Војводина, Металопластика и Обилић коло воде

Шапчани у наставку сломили Зрењанинце, Облићи прати водећи двојац

Металопластика - Пролетер 32:27 (17:15)

Шабац Дворана: Зорка. Гледалаца: 300. Судије: Ковач (Звечан) и Милосављевић (Косовска Митровица). Седмерци: Металопластика Еликсир 3 (3), Пролетер 4 (3). Искључења: Металопластика Еликсир 2, Пролетер 16 минута.

МЕТАЛОПЛАСТИКА ЕЛИКСИР: Павковић (4 одбране, семдерац), Додић 6 (1), Карић, Јевтић, Срдановић 2, Мирковић, Миловановић 1, Азиз 6, Терзић 1, Иванић 1, Арсић 1 (6 одбрана), Дамјановић, Симић 4, Брајовић 7 (2), Дакић 1.

ПРОЛЕТЕР: Стоиљковски (6 одбрана), Карлаш 2, Ранковић 3, Л. Павловић 2, Скубан 6 (3), Тошков, Рнић, Поповић 1, Брети, Терзић 2, Кривошија 4, М. Павловић 7, Кубуровић, Вукадиновић, Ковачевић ( 3 одбране).

Играч утакмице: Аиди Азиз (Металопластика).

Семафор: 1:2 (4), 4:3 (6), 6:7 (12), 10:7 (16), 12:11 (23), 16:13 (28), 18:17 (34), 24:20 (40), 29:22 (48), 31:25 (54).

После хаварије у првом колу на гостовању шампиону у Новом Саду, Зрењанинци су у Шапцу пружили јачи отпор освајачу Суперкупа Србије.

Поново је тиму Владана Матића требало полувреме да се „загреје“ до радне температуре, потом у наставку у неколико минута ухвати у машину ривала и резултатски се одлепи, прво на четири, потом и до шест голова предности.

Да је у доброј форми поново је потврдио млади Матеја Додић, а уз њега овај меч голгетерски су изнели најбољи појединац Азиз и десни бек Војислав Брајовић.

Трудио се Матић и да распореди минутажу пуленима, на крају сигурна победа шабачког састава.