Почетна / Рукомет / Супер лига

Шапчани тону све дубље, Шамот и Војводина грабе ка врху

Новосађани славили у Пожаревцу, Морава минимално славила у дербију зачеља против Југовића

Металопластика – Шамот 23:26 (12:12)

Шабац - Дворана: Зорка. Гледалаца: 1.500. Судије: Кнежевић и Лончаревић (Београд). Седмерци: Металопластика 2 (2), Шамот 3 (3). Искључења: Металопластика 2, Шамот 6 минута. Семафор: 3:3 (8), 7:7 (20), 11:11 (28), 17:14 (39), 20:20 (48), 23:24 (57).

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић (8 одбрана), Драгићевић 4, Воркапић 3, Миловановић 4, Драгутиновић 4, Срдановић, Дошен, Мариновић 2, Рајковић 2, Петровић 1, Миленковић (4 одбране), Ђукић 2, Протић, Митровић 1, Јевтић, Бозољац.

ШАМОТ 65: Пешић 4, Илић, Ранковић 4, Ломић 2, Живојиновић 2, Радосављевић 2, Прашчевић, Чоловић, Глишић 2, Томић, Милинић 3, Митровић, Николић 7, Ђорђевић (18 одбрана).

Ни 1.500 навијача присутних у хали Зорка није успело да помогне Металопластици, да у овом важном сусрету, савлада Шамота.

Прво полувреме је било равноправно са обе стране, што показује и резултат полувремена. Други део утакмице домаћи су почели знатно ангажованије, па су тако у 46. минуту имали и два гола предности. Исту предност су задржали и до 53. минута међутим, у последњим минутима, у последња три минута, после грешака домаћих и сјајних одбрана гостујућег голмана, меч је преломљен. Д. Митрић