Naisa u finalu Kupa, sutra od 18 časova se u svom Čairu bori za trofej sa Bekamentom

1

Nišlijke lako savladale nekadašnje šampionke iz Kragujevca, u meču za trofej igraju sa aranđelovačkim Bekamentom

Radnički (Kg) – Naisa 17:24 (10:14)

Niš - Dvorana: Čair. Gledalaca: 700. Sudije: Marić i Mašić. Sedmerci: Radnički 6 (4), Naisa 5 (5). Isključenja: Radnički 8, Naisa 6 minuta. Semafor: 0:5 (7), 2:9 (16), 8:12 (24), 12:17 (39), 13:20 (47).

RADNIČKI (KG): Ćorić (9 odbrana), Petrović, Begović, Jelesijević 1, J. Blagojević, Radović, Ležaja, Lukić 2, Stajković, Kojić, Stojiljković 5 (3), M. Blagojević, Stepanović 5 (1), Kulić 3, Janković 1.

NAISA: Petković (8 odbrana), Popović (7 odbrana, 1 sedmerac), Nikolić 2 (1), Stojiljković 1 (1), Milojević 3, Karalić 1, Stefanović, Radović, J. Zdravković 3, Mitrović, T. Zdravković 1, Belić 5 (3), Vučković, Tanasković 3, Filipović 5, Tatar.

Prema očekivanju Naisa se lako plasirala u finale Kupa Srbije.

Nišlijke su furiozno počele meč i za tili čas stekle višak od pet golova. Kapiten Marija Filipović nije znala da promaši, raspoložene je bila i Anja Belić, a na golu Milena Petković je zaustavila nekoliko neugodnih šuteva.

Domaća odbrana 5-1 bila je nerešiva za napad Kragujevčanki. Ipak, Radnički je kasnije sredio svoje redove, proradile su Katarina Stepanović i Dejana Kulić, pa su gošće smanjile prednost Nišlijki.

Radnički je imao i maler jer se Ivana Janković povredila u 10. minutu.

U uvodnim minutima drugog poluvremena obe ekipe uzastopno su po tri puta pogađale okvir gola. Trener domaćih Svetislav Jovanović pružio je šansu igračicama koje su u prvenstvu imale manju minutažu a najviše se istakla Jovana Zdravković. Marija Filipović i Katarina Tanasković  sa klupe su bodrile drugarice. U finišu meča u Čairu svi su jedva čekali kraj...

Železničar – Bekament BB 24:39 (11:21)

Niš - Dvorana: Čair. Gledalaca: 200. Sudije: Antić i Jakovljević (Beograd). Sedmerci: Železničar 2 (1), Bekament BB 1 (1). Isključenja: Bekament BB 2 minuta. Semafor: 3:2 (7), 6:11 (19), 9:13 (23), 11:19 (29), 13:25 (37), 19:35 (54).

ŽELEZNIČAR: Žak, Hrćan, Gudurić 3, Stojsavljević 3, Medi, Vlaisavljević, Novaković, Lemajić, Stamenić 4 (1), Anjol, Ivanić 4, Lukač, Blaženović, Miličić 10, Zorić, Turčan.

BEKAMENT BUKOVIČKA BANJA: Nićiforović, Kojić 3, Radoičić 8, Anić 6 (1), Ilić 1, Milošević 12, Mrlješ, Tomković 5, Karić, Rajović, Grbić 2, Kačarević, Danilović, Tomić 2.

Samo dok se nisu zagrejale Aranđelovčanke potrajala je rezultatska neizvesnost. Timei Milošević kao da je poziv u reprezentaciju bio dodatna inspiracija da se rastrči po terenu, na kraju stane na 12 golova.

Inđijke su bile preslab rival za vicešampionke i branioca Kup titule, pa je i drugi polufinalni susret bio lišen bilo kakve neizvesnosti. Tako će gledaoci u Čairu i oni kraj malih ekrana videti očekivani finale.