Нишлијке коло воде, Јагодинке поражене у Чаиру

3

Наиса није одиграла квалитетно као у прва три меча, али је уписала и четврту рецку.

Наиса – Јагодина 27:24 (13:9)

НишДворана: „Чаир“. Гледалаца. 200. Судије: Цветковић и Николић (Лесковац). Седмерци: Наиса 6 (6), Јагодина 5 (4). Искључења: Наиса 8, Јагодина 8 минута.

НАИСА: Карић (4 одбране), Страњанац (5 одбрана), Николић, Милојевић, Каралић, Жарковић, Ђоковић 9 (5), Стефановић 4, Радовић 4 (1), Симић 3, Петковић, Миличић 2, Стаменковић, Танасковић 3, Филиповић 2, Татар.

ЈАГОДИНА: Лежаја (4 одбране), Н. Богдановић (2 одбране), Богојевић 5, Трбовић 1, Радосављевић, Ј. Богдановић, Терзић 4, Месарош, Јевтић 1, Зечевић 4, Шароњић 1, Глишовић 1, Ранчић 5 (4), Гојковић 1, Ђорђевић 1, Јовановић.

Играчица утакмице: Анастазија Ђоковић (Наиса)

Семафор: 1:1 (8), 5:5 (14), 9:5 (22), 11:6 (25), 13:12 (36), 18:15 (42), 24:20 (53)

Јагодинке су добро сложиле одбрану у првих 15 минута и једино нису могле да зауставе виспрену Анастазију Ђоковић која је од првих седам постигла пет голова.

Уследио је нишки тајфун, па је Наиса на брзину начинила серију од 4:0, погађале су и Катарина Радовић, Александра Стефановић и Катарина Танасковић.

Када су гошће запретиле преко Јелене Терзић и Јоване Богојевић, капитен домаћих Марија Филиповић постигла је два поготка из тешких позиција.

Нишлијке су успеле да зауставе Милицу Ранчић, ископчале су је из игре и први гол је постигла из седмерца тек у 26. минуту.

Гошће су боље отвориле друго полувреме, головима Богдановићеве и Гојковићеве начиниле су серију од 3:0, али у тиму Наисе заблистала је Александра Стефановић која је успешно заменила ровиту Тамару Жарковић.

Јагодинке су покушавале да ухвате прикључак, примакле су се на 22:20 голом Ранчићеве, али је уследила нова серија Нишлијки преко Ђоковићеве, Радовићеве и Симићеве, па је на семафору засијало 25:21.

Наиса је четвртом победом преузела лидерску позицију, а у уторак јој предстоји велики дерби против Медицинара у Шапцу.

Меч у Нишу посматрали су Саша Бошковић, тренер Шапчанки и играчице Ана Качаревић и Ана Томковић