Železničar bolji od fenjeraša Šamota

4

Đorđe Spasić prednjačio sa 11 golova (5 iz sedmerca), Nemanja Milovanović pogodio šest puta

Železničar – Šamot 32:26 (14:11)

Niš - Dvorana: Čair. Gledalaca: 400. Sudije: Nenadić i Stefanović (Beograd). Sedmerci: Železničar 5 (5), Šamot 7 (3). Isključenja: Železničar 10, Šamot 10 minuta. Semafor: 4:1 (9), 4:4 (11), 6:5 (15), 10:6 (19), 10:10 (25), 18:12 (36), 23:16 (45), 28:22 (5).

ŽELEZNIČAR 1949: Matović, Boj. Radivojević 2, Milovanović 6, Ačković, Stanojević 3, Petrović 1, Bor. Radivojević, Milosavljević 3, Stošić, Spasić 11 (5), Jevtić 3, Cvetković, Potkonjak 1, Stojanović 1, Pavlović 1, Kocić.

ŠAMOT 65: Radojičić 3, Milićević 4 (1), Jelenić 1 (1), Ranković, Jovanović 1, Živojinović, Preković, Krstić, M. Pavlović 2, L. Pavlović 4, Lomić, Milinić 6 (1), Avramović 5, Stojković, Mitrović.

Nišlije su, po planu, vezale i treću pobedu u Arkus ligi i pridružile se ekipama u gornjem delu tabele.

Pred četom Đorđa Teodorovića pao je fenjeraš iz Aranđelovca koji i posle četiri kola nije osetio slast pobede.

U prvom poluvremenu, ipak, Aranđelovčani se nisu dali.

Posle početnog vođstva domaćih od 4:1, vratili su se u igru golovima iskusnog kružnog napadača Miloša Milinića i Jovana Milićevića.

Nešto kasnije uzvratili su domaći istovetnom serijom, stekli četiri gola prednosti.

Ni to nije obeshrabrilo goste, borili su se, pet minuta pre odlaska na odmor , opet preko Milinića vratili se u egal 10:10.

To je otprilike bilo to, od njih na ovom meču, budući da da je završnica poluvremena i nastavak meča protekao u znaku gostiju u čijim redovima su golgeterski bili raspoloženi Đorđe Spasić i Nemanja Milovanović.

Dizelka je tako već u 39. minutu imala plus osam golova na kontu, posle čega timu Slobodana Jedoksića nije bilo povratka.