Dubočica rutinski do pobede i trećeg mesta

6

Dubočica – Spartak 30:27 (14:11)

LeskovacDvorana: Dubočica. Gledalaca: 400. Sudije: Sekulić, Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Dubočica 7 (4), Spartak Vojput 3 (2). Isključenja: Dubočica 10, Spartak Vojput 4 minuta. Semafor: 2:4 (5), 8:8 (18), 12:9 (23), 16:11 (33), 20:15 (43), 25:23 (54), 29:25 (58), 30:27 (60).

DUBOČICA 54: Pešić, Cvetković 1, Simić, Prodanović, Stanković 8, V. Nikolić 1, Marinković 3, M. Nikolić 1, Pavlović 4, Mađar 1, Mitrović, Gašić (6 odbrana), Radivojević, Matović 4, Atanasković 7, Radisavljević (2 odbrane).

SPARTAK VOJPUT: Bižić, Pilipović 4, Ž. Pejić-Tukuljac 3, J. Pejić-Tukuljac, Kolundžić, Vuković 2, Oljača 3, Spremo, Kojadinović 3, Pjevalica, Šukić 8, Đurović, Karan, Ilić 4, Arđelan (6 odbrana, 3 sedmerca).

Domaćin je opravdao ulogu favorita i lakše nego što se očekivalo stigao na zatvaranju jesenje sezone do zaslužene pobede. Sa samo dvojicom raspoloženih strelaca Leskovčani su do odlaska na odmor stvorili prednost koju gosti u nastavku utakmice nisu uspevali da dostignu. Poslednje izjednačenje imali su u 18. minutu (8:8).

Uprkos kapitenu Stefanu Arđelanu, koji je u nastavku susreta odbranio čak tri sedmerca, Subotičani nisu imali snage ni znanja da dostignu sigurno vođstvo domaćina. Poslednji put pripretili su u 54. minutu (25:23).
U drugom delu utakmice, pored Ilije Stankovića i Andrije Atasakovića, koji su u prvom poluvremenu igrali gotovo simultanku sa gostima, razigrao se i hitronogi Aleksandar Pavlović i sa četiri pogotka doprineo ostvarenju pobede i osvajanju bodova koji Dubočicu ostavljaju u redu kandidata za plasman u plej-of.