Novosađanima i četvrti trofej Svesrpskog kupa

8

Prvak Srbije bolji od Banjalučana posle izvođenja sedmeraca, MVP Nemanja Pribak

Borac – Vojvodina 24:25 sedmerci (22:22,14:10)

Pale – Dvorana: SPC Peki. Gledalaca: 150. Sudije: Balvan i Praštalo (Banja Luka). Sedmerci: Borac 4 (2), Vojvodina 5 (3). Isključenja: Borac 12, Vojvodina 14 minuta.

BORAC: Subotić (13 odbrana), Bera, Radić, Rakocija 2, Jeremić 2, De Souza 1, Đurđević 3, Daničić , Miljković 3, NJežić, Lukić 2, Knežević, Vučićević 4, Rađenović 2, Čelić, Dragičević, Dakić 2.

VOJVODINA: Verkić (5 odbrana), Arsenić (10 odbrana), Ovčina 3, Milić, Mirković, Pribak 2, Ilić 4, Medurić 1, Arsenić, Ratković, Tomić, Stanković 2, Nikolić 4, Grozdanić 3, Vučković, Sretenović 4.

Trofej Svesrpskog kupa ni u četvrtom izdanju nije promenio vlasnika. Baš kao i pre dve godine u banjalučkom Boriku, Vojvodina je bila bolja od Borca tek posle sedmeraca – 25:24.

Na početku 19. minuta, Vojvodina ostaje sa dva igrača manje. Vesna Balvan i Tatjana Praštalo su isključile Nemanju Ratkovića, a onda zbog prigovora i golmana Svetislava Verkića, što izaziva buru nezadovoljstva kod gostujućeg trenera Borisa Rojevića. Novosađani od tada pa do kraja poluvremena uglavnom prigovarali na sudijske odluke i pretili da će napustiti teren na poluvremenu i izazvati skandal. Tu situaciju nervoze koriste Banjalučani, ostavljaju Novosađane do 29. minuta bez pogotka i na odmor odlaze sa prednošću 14:10.

Pribak MVP

Najbolji golman turnira je Slađan Subotić iz banjalučkog Borca. Najbolji strijelac je Stevan Sretenović iz Vojvodine sa 12 pogodaka iz dva meča. Najkorisniji igrač ovogodišnjeg Svesrpskog kupa je iskusni Nemanja Pribak, takođe iz redova pobednika.

Vojvodina se na početku drugog poluvremena odmah vraća u susret serijom 5:1, pa u 39. minutu rezultat na semaforu (15:15). Borac se na kratko vratio u vođstvo, napravio ponovo +2, 17:15, gosti stigli, a onda je usledila crna rupa u igri Borca. Proradio je na golu Luka Arsenić, branio zicere, te je Vojvodina čak 12 minuta bez gola ostavila Banjalučane i stigla do +3, 18:21. Tek, u 53. minutu Stefan Miljković pogađa i prekida seriju Banjalučana. Dao je taj gol, ali i na drugoj strani fantastični golman Slađan Subotić, novu snagu Borcu koji uspeva da stigne do iznedačenja preko Nemanje Vučićevića, 21:21. Na tridesetak sekundi do kraja Miloš Grozdanić utrčava sa levog krila, donosi novu prednost Vojvodini, 22:21, a onda Borac kreće u poslednji napad, Vojvodina uspeva da napravi samo jedan faul, lopta stiže do Stefana Miljkovića koji sekund pre kraja pogađa za 22:22 i odvodi utakmicu u sedmerce.

Tamo, za Borac pogađaju Nemanja Vučićević i Stefan Miljković prva dva šuta, ali onda slede tri promašaja, Dakiću šut brani Arsenić, Đurđević pogađa stativu, a Rađenović odlučujući penal šutira gola. Za Vojvodinu, pogađaju Stanković i Pribak prva dva penala, Ilićev šut ostaje na prečki, a onda Ovčina pogađa, ispostaviće se, ključni gol.