Почетна

Отворене старе ране: Орлови повели, па стали, Џака и Шаћири донели преокрет Швајцарцима

Србија повела против Швајцарске, играла добро већи део првог полувремена, али потом препустила иницијативу ривалу, за шта је кажњена
Србија – Швајцарска 1:2 (1:0)
Стрелац: 1:0 – Митровић у 5, 1:1 – Џака у 53, 1:2 – Шаћири у 90. минуту.
Стадион: Калињинград. Капацитет: 33.200. Судија: Феликс Брих (Немачка). Жути картони: Милинковић-Савић, Миливојевић, Матић, Митровић (Србија), Шаћири (Швајцарска).
ШВАЈЦАРСКА: Сомер, Лихтштајнер, Ф. Шер, Аканж, Родригез, Бехрами, Џака, Шаћири, Џемаили (од 73. Емболо), Цубер (од 90+4. Дрмић), Сеферовић (од 46. Гаврановић). Селектор: Владимир Петковић.
СРБИЈА: Стојковић, Ивановић, Миленковић, Тошић, Коларов, Миливојевић (од 80. Радоњић), Матић, Тадић, Милинковић-Савић, Костић (од 64. Љајић), Митровић. Селектор: Младен Крстајић.

Србија игра најважнији меч у последњих неколико година, меч другог кола Е групе Светског првенства у Русији, против Швајцарске у Калињинграду.

Победа би и дефинитивно одвела Орлове у осмину финала, меч против Бразила био би у том случају борба за прво место у групи. У случају ремија или пораза Србија би имала шансу, али не би све зависило од изабраника Младена Крстајића.

0` Састав Србије је управо онакав каквог га је најавио Журнал дан пре меча. Једина промена у односу на сусрет против Костарике је играње Филипа Костића од првог минута, добио је предност над Адемом Љајићем. У саставу Швајцарске није било никаквих дилема.

5` ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ

Прва сјајна прилика за орлове, Миливојевић је центрирао, Митровић скочио, главом врло добро шутирао, али је Сомер одбранио. У наставку акције нови центаршут, овога пута Тадићу, а Митровић је други пут погодио – 1:0.

9` Први корнер на мечу, извео га је Шаћири, Митровић је избио лопту из свог шеснаестерца. Лопта се поново одбила до момка рођеног у јужној српској покрајини, он је шутирао, али је погодио свог играча.

11` Кикс Банета Ивановића, изгубио је дуел са Родригезом, који је потом центрирао, а Бехрами је захватио волеј са шест метара, на срећу шутирао је покрај Стојковићевог гола.

14` Још један напад на Митровића, овога пута је Ивановић одлично центрирао са десне стране, али је центарфор Орлова главом са 15 метара шутирао преко гола Швајцараца.

15` Напокон напад по левој страни, био је то сјајан продор Филипа Костића, али се рођени Крагујевчанин потом спетљао, требало је брже да реагује из веома опасне позиције.

16` Сада напад по средини, вукао је лопту Милинковић-Савић, на 17 метара изборио се за прилику, шутирао је, али није био прецизан.

19` Покушај маказицама Митровића, опет после центаршута Ивановића, нападач Србије је покушао маказицама са ивице шеснаестерца, али је лопта отишла преко гола.

29` На земљи је остао Лука Миливојевић. Српски медицински тим му је указао помоћ, наставиће првотимац Кристал Паласа меч.

30` Каква шанса за Швајцарску и каква одбрана Владимира Стојковића! Цубер је маестрално проиграо Џемаилија, који је био у идеалној прилици, шутирао је са шест метара, али је чувар мреже Орлова скинуо зицер.

33` Прва јавна опомена, заслужена за Сергеја Милинковића-Савића, ђоном је стартовао на играча Швајцарске.

37` Слободан ударац искоса са леве стране извео је Коларов, убацио је лопту у шеснаестерац, Швајцарци су је на кратко избили, само до Тадића, који је шутирао десном ногом, али је голман ривала био опрезан.

39` Сјајан потез Митровића, отео је лопту Шаћирију, који је потом покушао да исценира прекршај. Уследио је вербални дуел Митровића и Шаћирија.

40` Миливојевић је прекршајем са леђа зауставио Шаћирија, заслужио је жути картон.

43` Каква прилика за Србију! Извео је феноменално корнер Тадић, Тошић је закаснио за који милиметар, није баш најбоље закачио лопту, она је потом погодила Матића у ногу и одбила се у гол-аут.

45+1` Још једна врло добра шанса за орлове, Митровић је главом одлично спустио лопту ка Тадићу, који је шутирао са 17 метара, лопта је за мало отишла преко гола Швајцарске.

45+2` Трећи жути картон на мечу и поново за Србију, добио га је Немања Матић. Недуго потом Феликс Брих је означио крај првог полувремена.

46` Прва измена на мечу, код Швајцараца, изашао је Сеферовић, Петковић је на терен послао Гаврановића.

52` Још један сјајан центаршут Тадића из корнера, наравно на Митровића, он је надскочио ривале и главом шутирао за мало преко гола.

53` ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ

Уследила је контра Швајцарске, најпре је шутирао Шаћири, чији је ударац Ивановић одлично изблокирао, лопта се на његову несрећу одбила до Џаке, који је феноменално шутирао, Стојковић је био немоћан – 1:1.

58` Колико је само среће имала Србија! Шаћирија су чувала тројица српских играча, али је натурализовани Албанац успео да шутира, учинио је то мајсторски, али је погодио стативу Стојковићевог гола.

64` Прва измена Младена Крстајића, у игру је увео Адема Љајића, ван терена је отишао дефанзивнији Филип Костић.

66` Каква перфидна игра немачког судије! Брих је досудио контрафаул Митровића, у ситуацији кад су два швајцарска фудбалера чврсто држала Митровића у свом шеснаестерцу. Чему служи ВАР?

68` Одлична прилика за Орлове, Коларов је ушао у шеснаестерац Швајцарске и упутио оштру лопту по земљи, Митровић је пропустио прилику да уклиза и спроведе је у тада већ празну мрежу на другој стативи.

76` Добра прилика за Србију, Коларов је сјајно уочио Љајића и додао му лопту, а овај је шутирао са десетак метара, но његов ударац је изблокиран.

80` Друга измена у српском тиму, терен је напустио Миливојевић, у игру је ушао Немања Радоњић.

82` Ивановић је интервенисао у последњи час испред Џаке, умало је постигао аутогол, срећом Швајцарци су добили само корнер, после којег није било опасности.

87` Митровић је због протеста добио жути картон. Брих је претходно досудио још један контрафаул Србији.

90` ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ

Напала је Србија, неуспешно, севнула је контра најбољег појединца меча Ђердана Шаћирија, који је умакао чувару, а потом шутирао испод Стојковића – 1:2.